Dışişleri Bakanlığından Libya’da Göçmenlerin Hedef Alınmasına Sert Tepki: Bu İnsanlık Suçudur

Libya’da Hafter güçlerinin göçmenleri vurmasına ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada Libya’nın bu yaptığının insanlık suçu olduğu ve derhal uluslararası soruşturma başlatılması gerektiği belirtildi.

03.07.2019 - 15:25
03.07.2019 - 15:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Libya’da Hafter güçlerinin göçmenleri vurmasına ilişkin Dışişleri Bakanlığı’ndan bir açıklama yapıldı. Dışişleri sözcüsü Hami Aksoy tarafından yapılan açıklamada, Libya’da Hafter güçlerinin Trablus’a yakın Tacura bölgesinde düzensiz göçmenlerin barındığı bir merkeze saldırı düzenlediği ve bu saldırıda onlarca masum insanların hayatını kaybettiği belirtildi. Aksoy açıklamasının devamında, Libya’nın yaptığı saldırının insanlık suçu olduğunu belirterek derhal uluslararası soruşturma başlatılması gerektiğini vurguladı.

44 Göçmen Hayatını Kaybetti

Libya’da General Halife Hafter’e bağlı güçler, düzensiz göçmenlerin bulunduğu güvenlik merkezini havadan hedef aldı. Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamaya göre saldırıda 44 göçmen hayatını kaybetti, 130 göçmen yaralandı. BM Libya Özel Temsilcisi Gassan Salame, saldırının gece saatlerinde düzenlendiğini belirterek yapılan saldırının savaş suçu olduğunu ifade etti. Libya’da 4 Nisan tarihinde General Halife Hafter’e bağlı güçler Ulusal Mutabakat Hükümetinin kontrolünde bulunan Başkent Trablus’u ele geçirmek için saldırılarına başlamıştı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim