Diriliş’te Fetih Başlıyor

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
28 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve her bölüm milyonlarca seyirci tarafından izlenerek reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul’un 97.bölüm fragmanı yayınlandı. Bilindiği üzere Ertuğrul 96.bölüm ile Han Pazarı’na dönüş yapmış ve satılmasını önlemişti. Obasının, Alplerinin ve İslamiyet’in bekası için uğraşan Ertuğrul ise Karacahisar Kalesi’ni almaya karar vermiştir.

Bilindiği üzere önceki bölümde köle tüccarı Tekfur Ares ile Simko adamlar göndermiş ancak Ertuğrul ve adamları düşmanları alt etmişti. Ertuğrul’un obaya dönmesiyle birlikte büyük bir sevinç yaşanırken, yeni gelişmeler yaşanmaya da devam ediyor. Ertuğrul’un Hanlı Pazarı satışına engel olması, anlaşmayı bozması ve kardeşini de azletmesi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ertuğrul’un yeni hedefi ise Fetih’i başlatmak oldu.

Dizide Fetih Başlıyor

Bilindiği üzere dizinin yapımında tarihimizden ilham alındığı belirtilerek kronolojik sıralamalara göre ilerlemeler kaydediliyordu. İzleyiciler tarafından Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş günleri merak edilirken, obasına dönen Ertuğrul devleti bekası için Fetih seferine çıkacaktır. Ertuğrul’un ilk hedefinde ise düşmanlarının elinde bulunan Karacahisar Kalesi yer alıyor.

Yayınlanan fragmanda ise Ertuğrul’un düğün sonrasında sefere çıktığı görülmektedir. İlk hedefi Karacahisar Kalesi’ni almak olan Ertuğrul’un buradan fetihlere devam edeceği belirtiliyor. Öte yandan izleyiciler tarafından da oğlu Osman’ın gelişerek imparatorluğu kurması bekleniyor. Bilindiği üzere sezon başlamadan önce iddialar yayılmış ve Diriliş’in Ertuğrul kısmı bitirilerek Osman’a geçiş yapacağı belirtmişti.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com