Diriliş Ertuğrul Reyting Rekoru Kırdı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
24 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Yayınlanmaya başladığı günden itibaren rekorlara doymayan ve TRT 1’in en iyi yapımları arasında yer alan Diriliş Ertuğrul, dün yayınlanan bölümü ile bir rekor kırmayı daha başardı. Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul dizisi Türkiye’nin tarihinde bulunan Osmanlı Devleti’nin kuruluş hikayesini anlatmaktadır. Özellikle gerçek hikayelerden esinlenilmesi ve Osmanlı Devleti’ndeki beylik kültürünü yansıtması nedeniyle herkes tarafından yoğun bir ilgi ile izlenilen Diriliş Ertuğrul, dün yayınlanan bölümü ile Türkiye çapında kırılması zor bir reyting başarısına ulaştı.

96’ıncı bölümü yayınlanan Diriliş Ertuğrul, rakip kanallarda yayınlana zorlu dizi ve programlara rağmen Çarşamba gecesinin en iyisi olmayı başardı. Ayrıca dizinin son yıllarda yaşanmamış bir başarıya ulaşması da reyting rekorları açısından farklılık kattı.

Yeni Bölümü Birinci, Özeti İkinci Seçildi

Perşembe sabahı alınan reyting raporlarına göre Diriliş Ertuğrul’un AB’de 20,53 reyting ve 42,02 share başarısına ulaştığı belirtildi. TOTAL’de 16,4 reyting ve 34,69 shareye ulaşan dizi ise son yılların en büyük rekorunu kırmayı başardı. Alınan bilgilere göre Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümünün birinci sırada, özet bölümünün ise ikinci sırada olduğu belirtildi. Diriliş Ertuğrul’un reyting listesindeki en yakın rakibi ise FOX TV ekranlarında yayınlana Fatih Portakal ile Fox Ana Haber oldu.

Yaşanılan bu başarı sonrasında ise dizinin yapımcıları ve oyuncuları tarafından tebrik dolu mesajlar yayınlandı, izleyicilere teşekkür edildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com