Haber

Diriliş Ertuğrul 112. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Diriliş Ertuğrul izlenme rekorları kıran dizi yeni bölümleri ile izleyicileri adeta ekrana kilitlemeye devam ediyor. Aksiyonun bir an olsun eksik olmadığı dizinin 111. Bölümü yine soluk soluğa izlendi. Heyecanla geçen bölümün ardından dizinin meraklıları soluğu hemen yeni bölüm fragmanını izlemekte aldı. Heyecan dolu Diriliş Ertuğrul 112. Bölüm Fragmanı yayınlandı ve daha birkaç dakika içerisinde binlerce kişi tarafından izlenmeye başlandı.

Diriliş Ertuğrul 111.Bölümde Neler Olmuştu?

Geçtiğimiz hafta yeni sultan tarafından masum olduğu kararı verilen Ertuğrul hemen soluğu kalede almıştı. Kaledar olarak Saadettin Köpek tarafından görevlendirilen Günalp tarafından idam edilmek üzere olan Artuk, Turgut, Bamsı ve Sungurtekin’i kurtaran Ertuğrul bu göreve gelen Günalp’e de orada devletin kendisi olduğunu bildirmişti.

Diğer yandan Ertuğrul’a kurduğu tuzaklar boşa çıkan Saadettin Köpek, Kılıçarslan ve anasını katleden Altunobayı öldürerek saray içerisindeki gücüne güç katmıştır. Bu sırada Ertuğrul beye Halime sultan tarafından rüyasında bildirilen gebelik muştusu bildirilmiş, büyük cihan devletinin kurucusunun doğacağı netleşmiştir. Müslüman olduktan sonra Ertuğrul’un alplerinden olan Ahmet ise Ertuğrul tarafından verilen vazife için yola çıkmış ve cehennem savaşçılarının güvenini kazanarak Bilecik tekfuru Kritos’un yanına yerleşmiştir.

Diriliş Ertuğrul 111.Bölümü İzlemek İçin Tıklayın.

Kritos’a kendisini kabul ettiren Ahmet verilen vazife üzerine Kritos’un yerine Saadettin Köpek ile Sulh anlaşmasını görüşmek üzere yola çıkmıştır. Saadettin Köpek başlarda intikam hırsı ile Ahmet’i öldürmek istese de bir anda Ahmet’in hayatını kurtaran adam olmasıyla yeniden anlaşma yoluna gitmiştir.

Dizinin son sahnesinde ise Ertuğrul’a Söğütte tuzak kuran tekfur Kritos uzun süren bir mücadelenin ardından rehin alınmış ve kaleye getirilmiştir. Kaleye geldiklerinde Ertuğrul ve Alplerini kötü bir sürpriz beklemektedir! Saadettin Köpek’in baskısına dayanamayan Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev Ertuğrul’un Uçbeyliği görevinin alınmasına karar vermiş ve bu karar kaleye döndüğünde Ertuğrul bey’e bildirilmiştir. Karar sonrası görev kaledar Günalp’e verilmiştir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu