Dip Boyası Nasıl Kapatılır? Dip Boyası için Çözüm Önerileri

NAVİGASYONSaçları HacimlendirmekSaç Bandı KullanmakKuru Saç Boyası KullanmakDoğal Saç Renginde Boya Kullanmak Saçlarını farklı renklere boyayanlar için şüphesiz sık sık yaşanan sorunların başında dip boyası geliyor. Saçlarının yıkanması ve uzamasıyla birlikte kısa sürede saç rengi bütünlüğünü kaybeden kadınlar için boyayı tekrar tekrar uygulamak zorunda kalmak can sıkıcı bir rutine dönüşüyor. Bu nedenle dip boyası belirmeye başladığı […]

19.07.2018 - 23:13
19.07.2018 - 23:54
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Saçlarını farklı renklere boyayanlar için şüphesiz sık sık yaşanan sorunların başında dip boyası geliyor. Saçlarının yıkanması ve uzamasıyla birlikte kısa sürede saç rengi bütünlüğünü kaybeden kadınlar için boyayı tekrar tekrar uygulamak zorunda kalmak can sıkıcı bir rutine dönüşüyor. Bu nedenle dip boyası belirmeye başladığı anda görsel açıdan bütünlüğü ve saç güzelliğini korumaya devam etmek için neler yapabileceğinizi aşağıdaki yazımızda açıklıyoruz.

dip boyası

Dip Boyası Yapmak

Saçları Hacimlendirmek

Saç diplerini kabartarak saçlara hem daha volümlü göründüğü hem de dip boyalarının olduğu kısımların görünmediği bir model kazandırmak mümkün. Saçların özellikle dip boya yapılan kısımlarına saç spreyi ya da kuru şampuan sıktıktan sonra başınızı öne eğerek parmak uçlarıyla ürünü dağıtın, sonrasında saçlarınızı geriye atarak bir fırça yardımıyla tel tel ters yönde yani uçtan dibe doğru hafif darbelerle kabartın. Sonrasında saçınıza istediğiniz modeli verebilir, ancak diplerini daha hacimli kıldığınız için boyanması gereken yerleri kamufle etmiş olabilirsiniz.

Saçları maşa yardımıyla kıvırcık ya da dalgalı kullanmak da daha hacimli görünmesini sağlarken dip boyayı kamufle etmenin bir diğer yoludur. Ayrıca gündelik kullanımda bu şekilde yapılmış saçlar çok daha etkileyici görünecektir.

Saç Bandı Kullanmak

dip boyası

Saç Bandı

Saç bandı kullanarak dip boyasını saklamak oldukça pratik bir fikirdir. Çünkü her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bu basit parçayla giyiminizde de farklı kombinler yakalayabilirsiniz. Dip boyasının belirgin olduğu yere kalın bir taç ya da saç bandı takın ve bu bandı tercihen saçın boyalı yerleriyle aynı renklerde tutmaya çalışın. Böylece renk farklılıklarını daha iyi saklamak mümkün olacaktır.

Kuru Saç Boyası Kullanmak

Yeni çıkan ürünler içerisinde büyük rağbet gören bir fikir olan kuru saç boyaları, dip boyası yaparak zaman kaybetmek ya da saçlarını yıpratmak istemeyenleri kurtaracak oldukça pratik bir çözümdür. Farklı boylarda sprey ambalajlarında ve birçok renk seçeneğiyle birlikte satılan bu saç boyaları saç diplerine tıpkı deodorant ya da saç spreyi gibi uygulanarak saçın renklenmesini sağlar. Birçoğu tek yıkamada çıkan ve bu nedenle yağmurlu günlerde kullanırken ekstra özen gerektiren bu ürünlerin bir haftaya kadar dayanıklılığını koruyanları da mevcuttur.

Doğal Saç Renginde Boya Kullanmak

dip boyası

Saç Boyamak

Saçlarınızı boyayacağınız rengi çok uç ve kendi doğal saç renginize zıt renklerde tercih etmek dip boyası yapmak için daha sık saçlarınızı boyamak zorunda kalmanız anlamına gelmektedir. Örneğin saçlarının doğal rengi siyah olan ve saçlarını uçuk sarıya boyayan biri için dip boyası oldukça sık tekrarlanmalıdır. Renk bütünlüğünü olabildiğince uzun süre korumak için saç boyası tercihini kendi saç renginize olabildiğince yakın seçmeye çalışın. Kendi saçlarınızın 1-2 ton daha açığını ya da koyusunu seçerek hem saçlarınızı daha az yıpratır, hem dip boya yaptırma sıklığı konusunda daha az sorun yaşar hem de daha doğal bir görüntü yakalarsınız.

Bir başka doğal yöntemle dip boyası sorununu çözmek için saçın daha koyu yerlerini açarak renk eşitliği sağlayabilirsiniz. Bu konuda saç rengi açmanın doğal yolları size yardımcı olacaktır.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim