Kadın

Dip Boyası Nasıl Kapatılır? Dip Boyası için Çözüm Önerileri

Saçlarını farklı renklere boyayanlar için şüphesiz sık sık yaşanan sorunların başında dip boyası geliyor. Saçlarının yıkanması ve uzamasıyla birlikte kısa sürede saç rengi bütünlüğünü kaybeden kadınlar için boyayı tekrar tekrar uygulamak zorunda kalmak can sıkıcı bir rutine dönüşüyor. Bu nedenle dip boyası belirmeye başladığı anda görsel açıdan bütünlüğü ve saç güzelliğini korumaya devam etmek için neler yapabileceğinizi aşağıdaki yazımızda açıklıyoruz.

Saçlarınızı boyayacağınız rengi çok uç ve kendi doğal saç renginize zıt renklerde tercih etmek dip boyası yapmak için daha sık saçlarınızı boyamak zorunda kalmanız anlamına gelmektedir. Örneğin saçlarının doğal rengi siyah olan ve saçlarını uçuk sarıya boyayan biri için dip boyası oldukça sık tekrarlanmalıdır. Renk bütünlüğünü olabildiğince uzun süre korumak için saç boyası tercihini kendi saç renginize olabildiğince yakın seçmeye çalışın. Kendi saçlarınızın 1-2 ton daha açığını ya da koyusunu seçerek hem saçlarınızı daha az yıpratır, hem dip boya yaptırma sıklığı konusunda daha az sorun yaşar hem de daha doğal bir görüntü yakalarsınız.

Bir başka doğal yöntemle dip boyası sorununu çözmek için saçın daha koyu yerlerini açarak renk eşitliği sağlayabilirsiniz. Bu konuda saç rengi açmanın doğal yolları size yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu