Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Dila Koyurga kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan için ne dedi?

Dila koyurga kimdir, kaç yaşında? Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar belediye meclis üyesi Dila Koyurga Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakarette bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunurken birçok kişi internette konuya ilişkin araştırma yapmaya başladı. Peki Dila Koyurga kimdir, kaç yaşında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ne dedi?
Eklenme:
 Dila Koyurga kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan için ne dedi?

Dila koyurga kimdir? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulan Dila Koyurga hakkında internet üzerinde vatandaşlar yoğun olarak arama gerçekleştiriyor. Peki Dila Koyurga kimdir kaç yaşında?

Dila Koyurga kimdir?

İzmir’de 1996 yılında dünyaya gelen Dila Koyurga İzmir Karabağlar Belediyesi meclis üyesidir. Daha 15 yaşında siyasete başlayan Koyurga, 15 yaşından bu yana CHP Karabağlar lise komisyonu ile siyasetin içinde olmuştur.

Hakaret ettiği hesabını sıfırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya hesabından hakaret ettiği tespit edilen Dilan Koyurga daha sonra kullanıcı adını değiştirerek takipçilerini sıfırladı. Ardından eski hesabını geri alan diye Dilan Koyurga, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik paylaştığı hakaret mesajlarını da kaldırdı.

Savcılık tarafından kayıt altına alındı

Konu hakkında açıklama yapan Mustafa Doğan İnal, Dila Koyurga’nın sosyal medya hesabından attığı bütün tweetlerin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile kayıt altına alındığını ifade etti. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki şahsi hesabından açıklama yapan İnal, “Hesap kapatıp sıfırlayarak kurtulamasın. CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri Dila Koyurga’nın tüm tweetleri şikayet üzerine, savcılık talimatıyla kolluk tarafından kayıt altına alınmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı suç duyurusunda bulundu

İnal açıklamasının devamında Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu da duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, CHP Gençlik örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar belediye meclis üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na cumhurbaşkanına hakaret suçlaması ile şikayette bulundu.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
“Minimum 7,3 Deprem Geliyor” Diyen Prof. Dr. Naci Görür Kimdir?
29 06 2020 - 14:32
29 Haziran 2020 Pazartesi Kabine Toplantısı Saat Kaçta? 1 Temmuz’da Yeni Yasaklar mı Geliyor?
29 06 2020 - 12:35
Haftalık Burç Yorumları 29 Haziran-5 Temmuz 2020 Haftalık Burç Yorumları
29 06 2020 - 11:57
YKS 2020’de Mabel Matiz Sürprizi
27 06 2020 - 17:01
2020 YKS Soru ve Cevap Anahtarı Açıklandı mı? 2020 YKS Ne Zaman Açıklanacak
27 06 2020 - 16:12
İran’da Şaşkınlık Veren Olay! İki Aylık Bebeği Sosyal Medyada Satışa Çıkardılar
27 06 2020 - 14:31
Yorum Yap