Devlet yöneticilerine suikast hazırlığındaki DEAŞ teröristi yakalandı

Üst düzey devlet idarecilerine Türkiye’de suikast düzenleme hazırlığında olduğu belirlenen Suriye uyruklu DEAŞ teröristi yakalandı.

18.12.2017 - 14:44
18.12.2017 - 14:45
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Türkiye’de üst düzey devlet idarecilerine suikast hazırlığında olduğu belirlenen Suriye uyruklu DEAŞ teröristi yakalandı. Teröristin diğer planı ise; diplomatik misyon görevlileri. Edilen bilgilere göre, İstanbul’da gerçekleştirilen operasyon sonucunda DEAŞ mensubu Suriye uyruklu teröristin Türkiye’de sansasyonel eylem planladığı ve bu eylemi başaramadığı takdirde B planını uygulayacağı öğrenildi. Teröristin B planının ise; Avrupa’daki bazı başkonsolosluk ve konsolosluk gibi diplomatik misyon temsilciliklerine ve uluslararası bir bankaya intihar saldırısı olduğu ortaya çıktı.

25 Kasım 2017 Tarihinde Yakalanmış

Güvenlik güçleri tarafından 25 Kasım 2017 tarihinde yakalandığı öğrenilen ve ismi gizli tutulan DEAŞ’lı teröristin, Suriye’nin kuzeyinde yer alan örgüt kamplarında askeri ve ideolojik eğitim aldığı öğrenildi. Teröristin üzerinde ele geçirilen dokümanlarda ise, Türkiye’deki üst düzey devlet yöneticilerine suikast planı ve diğer B planı ile ilgili ayrıntılar bulundu.

Gözaltına alınan Suriye uyruklu DEAŞ teröristinin emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından 6 Aralık 2017 tarihinde mahkemeye sevk edildiği ve mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim