Haber

Devlet Kurumlarına Askeri Personel, Kamu Personeli ve Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Devlet Personel Başkanlığı ve İŞKUR resmi internet siteleri üzerinden devlet kurumları bünyesinde açık pozisyonların giderilmesi amacıyla yapılacak alımlara ilişkin ilanlar yayınlandı. Hemen hemen bütün kurum ve kuruluşlarda boş pozisyonlara yapılacak olan personel alımı ilanlarına göre adaylardan belli sert ve nitelikler isteniyor.

Kamu personeli alımı ilanlarında memur pozisyonu için adaylardan lise önlisans ve Lisans mezunu olmaları istenirken, kamuya işçi statüsünde yapılacak alımlar için aranan şartlar pozisyona göre farklılık gösterebiliyor. Fakat işçi statüsünde yapılacak alımlar için personelin en az ilköğretim mezunu olması isteniyor.

HANGİ KURUMLAR KAMU İŞÇİSİ VE MEMUR ALIMI YAPACAK?

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi 2018 yılı içerisinde birbirinden farklı kurum ve kuruluşlar memur personel alımı yapacak. Son açıklanan ilanlara göre yapalım yapılacak iki kurum Sahil Güvenlik Komutanlığı ve savunma Müsteşarlığı oldu. Daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık kurumlarını yapılacak alımlar için ilan hazırlanmıştı. Yine milli Eğitim Bakanlığı da bir açıklama yayınlayarak birçok eğitim kurumunda görevlendirilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu.

PERSONEL ALIMLARI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

Kamu kurum ve kuruluşları yapacakları personel alımı için birbirinden farklı özellik ve nitelikleri istiyor. Bu nedenle başvuru yapacak olan adayların ilgili Kamu kurumunun ilanını dikkatli bir şekilde okunması gerekiyor. Çünkü şartları ve nitelikleri taşımayan adayların başvuruları kabul edilmiyor. Fakat bütün ilanlarda adaylardan genel olarak istenen başvuru şartları şu şekilde oluyor;

  •  Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • İlgili ilandaki yaş şartını taşıması
  • Kamu haklarından mahrum kalmaması
  • Askerlikle ilgili bir sorunun bulunmaması
  • Görevini yapmaya engel bir sağlık sorununun olmaması
  • KPSS puan şartı taşıması

Bunlar dışında kurumların kendi özel şartları da bulunabilmektedir. Özellikle adaylardan farklı pozisyonlar için farklı nitelikleri taşıması istenmektedir. Bu nedenle ilanları detaylı bir şekilde okunması ve buna göre başvuru yapılması büyük önem taşıyor. İŞKUR üzerinden yapacağınız arama ile başvuru yapmak istediğiniz kurumun ilanını bulabilir ve detayları okuyabilirsiniz.

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Memur personel alımı ilanları 2018 yılı için çeşitli tarih ve dönemlerde yayınlanıyor. Özellikle Sağlık Bakanlığı En az ilköğretim mezunu personel alımı ilanı için son başvuru günlerini yaşıyoruz. Bu nedenle başvuru yapmak isteyen adayların elini çabuk tutması ve ilanlar kapanmadan başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor.  İŞKUR resmi internet sitesi ve Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden şu anda açık olan personel alımı 2018 ilanlarını görebilir ve başvurularınızı bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu