Devlet Bahçeli’den muhalefete FETÖ suçlaması

Darbeye karşı direnen sivillere getirilen hukuki korumayı eleştiren CHP, HDP ve İyi Parti'yi eleştiren Bahçeli yaşananlara tepki gösterdi.

25.12.2017 - 19:50
25.12.2017 - 19:50
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yine muhalefete esip gürledi. Darbeye karşı direnen sivillere getirilen hukuki korumayı eleştiren CHP, HDP ve İyi Parti’yi eleştiren Bahçeli bundan yana gem vuranları FETÖ’cülükle suçladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 696 sayılı KHK ile 15 Temmuz’da darbeye karşı direnen sivillere getirilen hukuki korumayı savunarak buna karşı çıkan CHP, HDP ve İyi Parti’yi eleştiri yağmuruna tuttu. KHK’yı eleştirenlere “Ne var bunda? CHP niye rahatsızdır? HDP niye hoplamaktadır? İP niçin huzursuz, Barolar Birliği Başkanı neden keyifsizdir?” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Devlet Bahçeli’den Muhalefete Öfke

Devlet Bahçeli, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum ortadadır. Çok sayıda düşmanları vardır. Sosyal ve siyasi anlamda birlik ve dirliğimizi zedeleyecek kişilere karşı istenmeyen emel ve malum karanlık hedeflerde bir gerileme, bir nedamet yahut bir ıslah hali maalesef görülmüyor. Kriz aşamasında hemen muhalefet devreye giriyor. Kaos ve korku tacirleri etrafa nefretlerini saçıyorlar. Her durumu fırsat bilerek vatandaşlarımıza ve ülkemize saldırıyorlar. Haince yapılan bu kumpasların her zaman karşısında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

“Dün yayımlanan KHK’nın ardından muhalefet partililer hemen karşı atağa geçmişler. Madde içerisinde yer alan yazılanlar karşısında eleştirilerini dile getirmişler. Yine bizim yanımızda olmadıklarını gösterdiler. Alayına yazık ve hepsine yazıklar olsun. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü ve terör eylemleriyle bunların devamı niteliğindeki olayların bastırılması kapsamında hareket eden vatan evlatlarına hüküm hakkı doğmayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim