Haber

Devlet Bahçeli’den Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na Sert Sözler: Bu Çıkış Zamanlama İtibariyle Manidar

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemlerde kurulacağı iddia edilen yeni parti ile ilgili konuşan Devlet Bahçeli, ismi bayatlayan kişilerin yeni parti kurma iddialarının ortalığı çalkaladığını belirterek, şu anda eleştirdikleri iktidar partisinin geçmişte tam göbeğinde bulunduklarını hatırlattı. Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ü hedef alan Devlet Bahçeli, bu yaptıkları davranışların garip ve tuhaf bir çelişki olduğunu dile getirdi. Siyaset ve devlet adamları için vefanın her şeyin önünde olması gerektiğini belirten Bahçeli, insanlarda vefa olması için önce vicdan ve yürek olması gerektiğini söyledi.

Zamanlaması Manidar

Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkındaki değerlendirmelerini sürdüren Devlet Bahçeli, Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı çıkışa değinerek yeni bir siyasete vurgu yapmanın zamanlama olarak oldukça manidar olduğunu dile getirdi. Eski siyasetçinin bugüne kadar sanki hiç konuşmamış gibi sızlandığını belirten Bahçeli, Ahmet Davutoğlu’nun zamanında ülkenin başına çok çorap ördüğünü öne sürdü. Eski başbakanın yeni bir partiden bahsederek bir yandan da sistem eleştirileri yapmasının talihsizlik olduğunu belirten Bahçeli, Türkiye’nin yeni bir partiye değil kararlı yürüyüşünü devam ettirmeye ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’e uyarıda bulunan Devlet Bahçeli şu andaki siyasi bünyenin ve sosyal dokunan yeni bir parti kurulmasına kapalı olduğunu ifade etti.

Geçmişe Dönüp Baksınlar

Yeni parti kurmak isteyenlere seslenen Devlet Bahçeli, devlet ve siyaset adamı için vefanın her şeyin önünde olması gerektiğini dile getirdi. Sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşanlara tavsiyelerde bulunduğunu belirten Bahçeli, biraz geçmişe dönüp bakmaları gerektiğini ve izanları varsa öz eleştirilerini yapmaları gerektiğini savundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu