Devlet Bahçeli Nagehan Alçı’ya Öcalan’ın Mektubu Üzerinden Ateş Püskürdü: Satılık!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısında çok sert açıklamalar yaptı. İstanbul'da mitil görüntülerine değinen Devlet Bahçeli, “onların beti benzi attı” ifadelerini kullandı. Terörist başı Abdullah Öcalan'ın mektubuna da değinen Devlet Bahçeli, Terörist başı tarafından HDP'nin Zillet ittifakı içerisinde olmasının kabul görmediğini dile getirdi.

26.06.2019 - 14:05
26.06.2019 - 14:31
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Partisi’nin grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı. MHP’nin hiçbir sözünü inkar etmediğini belirten Devlet Bahçeli, bundan sonraki çizgilerinde bir kırıklık olmayacağını Cumhur ne diyorsa ona kulak verdiklerini ve yanında durduklarında üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

Öcalan’ın Mektubu

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan yazdığı mektup konusunda da konuşan Devlet Bahçeli, HDP’nin adayına destek olmasının terörist başı tarafından kabul edilmediğini dile getirdi. Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın kendisi hakkında yaptığı yorumlara da değinen Devlet Bahçeli, terörist başı Öcalan’ın mektubuna daha önceden haberdar olduğu iddiası karşısında “hezeyan ve hüsran bataklığında çırpınan satılık kalemlerdir” ifadelerini kullandı. İstanbul’da mitil konusuna da değinen Devlet Bahçeli, Milli bekanın yanında sağlam şekilde yer aldıklarını ve bazı malum çevrelerin mitili duydukça militanlaştıklarını söyledi. Teröristler ve MHP arasında en ufak bir bağ kurmanın iblisin oyununa gelmek olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli, HDP ve Kandil arasında herhangi bir fark olmadığını, terörist başının mektubuna kesinlikle onay vermediklerini ifade etti. 21 Haziran 2019 tarihinde yazılı bir basın açıklaması paylaştıklarını ve dövücüler arasındaki siyasi çıkar ve üstünlük kavgasının İstanbul’a yön veremeyeceğini dahası vermemesi gerektiğine inandıklarını belirttiklerini ifade eden Devlet Bahçeli, bu sözlerin sonuna kadar arkasında olduklarını, ancak daha sonrasında bu sözlerin çarpıtıldığını ve terörist başı Abdullah Öcalan’ın mektubuna destek ve onay vermek şekilde yansıtıldığını bunun da ahlaksızlık olduğunu söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim