Dev maç için gelecek olan taraftarlar kent ekonomisine 100 milyon Euro katkıda bulunacak!

İstanbul'da iki gün sonra, Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea, UEFA Süper Kupa maçında karşı karşıya gelecek. Dünyanın izleyeceği maçın İstanbul ekonomisine yaklaşık 100 milyon Euro katkı sağlayacağı konuşulurken, Manchester ve Londra'dan İstanbul'a bugünden itibaren tarifeli uçaklarla taraftarların ziyareti şimdiden başladı bile. İngilizler İstanbul'a 2 ya da 3 günlük turlarla geliyorlar. Final maçını izlemek için 50 binden fazla İngiliz taraftarın kente gelecek olması esnafı ve otelleri oldukça heyecanlandırıyor.

12.08.2019 - 17:24
13.08.2019 - 11:40
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Dünya spor kamuoyunun gözü 14 Ağustos Çarşamba saat 22:00’de İstanbuk Vodafone Park’a çevrilecek. İngiltere Premier Lig ekipleri Liverpool ve Chelsea, UEFA Süper Kupa mücadelesinde karşılaşacak maça sadece 2 gün kaldı. Final maçını izlemek için başta İngiltere’den olmak üzere birçok ülkeden taraftarlar yavaş yavaş şehre gelmeye başladı. Yaklaşık 50 bin civarında taraftarın geleceği düşünülüyor.

En az iki gün burada kalacaklar

İngiliz taraftarlar, kiralanan taraftar uçaklarıyla İstanbul’a akın edecek. Bunun yanı sıra Chelsea’nin kenti olan Londra’dan ve Liverpool kentine 35 kilometre uzaklıktaki Manchester kentinden de İstanbul’a oldukça fazla taraftar kitlesinin geleceği öngörülüyor. Gelecek olan tüm taraftarlar ülkeye yaklaşık 100 milyon Euro katkıda bulunmuş olacaklar.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim