Ders Süresinde Yeni Dönem

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ders saatlerine yeni düzenleme gelmesi planlanıyor.

23.11.2017 - 23:25
23.11.2017 - 23:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İlkokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere okullardaki ders saati konusunda tartışmalar devam ediyor. Bilindiği üzere öğrenciler tarafından ders süreleri konusunda şikayetler gelirken, Milli Eğitim Bakanı da konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve ders saatlerinde değişiklik yapılması gerektiğini belirtmişti. Konu ile ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ‘Sizler bir konferansta beni 40 dakika boyunca pür dikkat izleyebiliyor musunuz? Tabi ki hayır. Öğrenciler de 40 dakikalık derslerde ciddi zorluklar yaşıyorlar ve odaklanma konusunda sıkıntıları var. Bu sorunların çözülmesi için ders saatlerinde mutlaka değişiklikler yapmalıyız’ demişti.

20-25 Dakikaya Düşürülecek

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar ile öğrencileri umutlandıran Milli Eğitim Bakanı Yılmaz konuşmasının devamında, ‘Ders saatlerinde ciddi bir düşüş yapılması gerekiyor. Tabi ki programlama işlemi de buna bağlı olarak yapılacaktır. Ancak benim tavsiyem 20 ile 25 dakika arasında işlenen derslerin çok daha başarılı olacağı şeklindedir. Ders saatlerinin kısaltılması halinde hem öğrencilerin derslerdeki verimliliği hem de sınavlardaki başarıları artacaktır’ dedi.

Öte yandan MEB tarafından değişikliğin yapılıp yapılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Alınan bilgilere göre MEB yetkilileri tarafından konu ile ilgili incelemelerin sürdüğü ve uygun görülmesi halinde ders saatlerinin düşürülmesinin basit olduğu belirtildi.

Ders saatlerinin düşürülmesi halinde öğrencilerin göstereceği performans ve sınavdaki başarıları ise ebeveynler tarafından fazlasıyla merak ediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim