Depresyon ve Anksiyeteye İyi Gelen Doğal Bitki Yağları

NAVİGASYONDepresyona İyi Gelen YağlarLavanta YağıYlang Ylang YağıBergamot Anksiyete ve depresyon aslında sandığınızdan çok daha yaygın. Pek çok kez insanlar bu durumdan ötürü zorluk yaşıyor ve çevresindeki diğer kişilerden saklamaya çalışıyor. Yine birçok insan depresyonun ne demek olduğunu anlamıyor ve ‘Biraz neşelen’ ya da ‘Daha iyi olacaksın’ gibi telkinlerle yaklaşıyorlar. Benzer şekilde anksiyete de yaygın ve […]

08.10.2018 - 8:39
08.10.2018 - 8:39
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Anksiyete ve depresyon aslında sandığınızdan çok daha yaygın. Pek çok kez insanlar bu durumdan ötürü zorluk yaşıyor ve çevresindeki diğer kişilerden saklamaya çalışıyor. Yine birçok insan depresyonun ne demek olduğunu anlamıyor ve ‘Biraz neşelen’ ya da ‘Daha iyi olacaksın’ gibi telkinlerle yaklaşıyorlar. Benzer şekilde anksiyete de yaygın ve düzgün şekilde tedavi edilmediği şekilde hayat kalitesini düşürüyor.

Fakat şanslıyız ki, hem anksiyete, hem de depresyon için pek çok doğal çözüm yöntemi mevcut. Bunlardan birisi de doğada bulunan bitkisel yağlar. Depresyona iyi gelen doğal yağlar sadece hoş kokmakla kalmıyorlar, aynı zamanda çeşitli sorunlarla baş etmekte de bize yardımcı oluyorlar.

İnsanların büyük çoğunluğu bu bitkisel yağların anksiyete ve depresyona iyi geldiğini bilmiyor fakat klinik çalışmalar gösteriyor ki bahsedeceğimiz yağlar ruh halinize pozitif yönde etki ediyorlar. Bu kokular doğrudan beynin limbik sistemine etki ederek hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Elbette depresyon tedavinizde daima doktorunuzun gösterdiği yola sadık kalmalısınız fakat aynı zamanda anksiyeteye iyi gelen bitkisel yağlar listemize de bir göz atın deriz.

Depresyona İyi Gelen Yağlar

Lavanta Yağı

Büyük ihtimalle lavanta yağını daha önce duydunuz ve geniş kullanım alanlarından haberdarsınız. Bunlardan birisi de aromaterapi verilen yöntem. Lavanta yağı stresi azalttığı gibi, günlük uyku kalitenizi de olumlu yönde etkiliyor. Araştırmalara göre lavanta yağının anksiyeteye iyi gelen bir etkisi var. Fakat yeteri kadar verim almak için difüzörle kullanılması öneriliyor.

Ylang Ylang Yağı

Daha az bilinen bir aromaterapi yöntemi olan Ylang Ylang yağı da depresyonu tedavi eden yağlar arasında yer alıyor ve ruh halinizi olumlu hale getiriyor. Ylang Ylang yağını doğrudan cildinize sürerek masaj yapabilir ya da bir difüzör aracılığıyla kullanabilirsiniz. Hayatınızda daha pozitif, daha optimist olmak istiyorsanız kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. Etkileri anında baş gösterse de, yine de doğrudan cildinize sürerken dikkatli olun çünkü seyreltilmeden kullanımında ciltte tahrişe sebep olabilir.

Bergamot

Genellikle Earl Grey çaylarında bulunan bu öz, antidepresan olarak kullanılıyor ve uyarıcı etkileriyle anksiyete seviyesini düşürüyor, pozitif bir ruh hali katıyor. Vücudunuzdaki kan basıncını düşürerek huzursuzluk, sıkıntı gibi hisleri de azaltırken, sakinleşmenize yol açıyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim