Denizli’nin Bozkurt ilçesinde depremzedeler için barınma ve ikram çadırları kuruldu

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde bugün yaşanan 6 büyüklüğündeki deprem sonrası depremzedelerin geceyi geçirebilmeleri için ilçe stadında konaklama çadırları kurulmaya başlandı. Ayrıca bölgede depremzedeler için yardım ve ikram çadırları da oluşturuldu.

08.08.2019 - 21:44
09.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem çevre illerden de hissedildi. Depremin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi ve İl Afet ve acil durum Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede bulunan stada depremzedelerin geceye geçirmeleri için konaklama çadırları kuruldu. Aynı zamanda ilçede yan yana bulunan Bozkurt Belediyesi ve İlçe Emniyet Amirliği önünde de ikram çadırları oluşturuldu.

Depremzedelere ikramlar yapılacak

Bozkurt’ta kurulan ikram çadırlarında Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından depremzedelere çay, kahve, su ve gıda ikramlarında bulunulacağı öğrenildi. Diğer yandan depremin merkez üssü olan Bozkurt’ta 6 büyüklüğünde deprem sırasında binaların çatı bölümlerinde bulunan tuğlaların yere düştüğü de gözlerden kaçmadı. Deprem nedeniyle evlerinde hasar bulunan ve panikle kendini dışarı atan vatandaşlar evlerine giremezken, hala çok sayıda vatandaş sokaklarda beklemeye devam ediyor.

Köylerde de yardım çadırları kuruldu

Diğer yandan depremin merkez üssü Bozkurt ilçesine bağlı köylerde de depremden etkilenen vatandaşlar için ikram ve yardım çadırları kurulduğu öğrenildi. Bölgeye ulaşan çok sayıda ekip evlerde de kontroller de bulunuyor ve hasar olup olmadığını tespit etmeye çalışıyor. Uzmanlar depremin artçı sarsıntıların devam edeceği konusunda uyarılarda bulunurken, evlerinde hasar meydana gelen vatandaşların mutlaka bunu yetkililere bildirmesi gerektiğine dikkat çekti.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim