Denizli İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Bozkurt ve Baklan’da meydana gelen depremlerin bilançosunu açıkladı

Denizli İl Afet Acil Durum Müdürlüğü tarafından bugün Bozkurt ve Baklan’da meydana gelen depremlerle ilgili yazılı açıklama yapıldı.

08.08.2019 - 21:54
09.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Denizli İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, Denizli’de bugün meydana gelen depremler ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada yaşanan 6 büyüklüğündeki depremin ardından 22 artçı sarsıntı daha meydana geldiği belirtildi. Ayrıca bugün Denizli genelinde meydana gelen deprem sayısının 56 olduğu ifade edildi.

Kerpiç evler yıkıldı binalarda hasar oluştu

AFAD’dan konu hakkında yapılan açıklamada, Denizli Bozkurt ilçesinde 6 ve Baklan ilçesinde 4.1 şiddetinde deprem meydana geldiği hatırlatıldı. Özellikle Bozkurt ilçesinde meydana gelen depremin çok şiddetli bir şekilde bölgede hissedildiği ifade edilirken, şiddeti büyük olan ana şokun ardından bölgede artçı sarsıntıların hala devam ettiğine dikkat çekildi. Denizli’nin Baklan ilçesinde bugün saat 14.19’da, Bozkurt ilçesinde ise 14.25 de iki büyük deprem meydana geldiğinin belirtildiği açıklamada, depremin ilçelerde ve köylerde kerpiç evlerin yıkılmasına binalarda ise hasar oluşmasına neden olduğu ifade edildi. Açıklamada devam eden artçı sarsıntılar nedeniyle vatandaşların tedirginlik yaşadığı belirtilirken bölgede son depremin 16.31 de olmak üzere 22 artçı deprem daha meydana geldiği duyuruldu.

Gün içinde toplam 56 deprem yaşandı

AFAD tarafından Denizli’de gün içinde meydana gelen depremler ile ilgili bir ön değerlendirme raporu da yayınlandı. Raporda gün içinde Denizli’de toplam 56 deprem meydana geldiği kaydedilirken Bozkurt’taki depremin şiddetini 6.0 olduğu yerin 6.96 kilometre derinliğinde meydana geldiği ve 5.5 saniye sürdüğü hesaplandı.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim