Deniz Suyunun Sağlığa Faydaları

NAVİGASYONDeniz Suyunun Psikolojik FaydalarıDeniz Suyunun Cilde FaydalarıDeniz Suyunun Sağlığı Faydaları Deniz suyu yalnızca yazın değil, artık satılan hazır ürünler sayesinde dört mevsim hayatımızda olan ciltten saça kadar pek çok alanda faydalandığımız ürünlerden biri halini aldı. Yalnızca insanlara huzur vermekle kalmayan deniz suyu artık hayatımızın içinde daha çok yer alıyor. Adeta bir terapi özelliği gösteren deniz […]

23.08.2018 - 21:03
23.08.2018 - 21:03
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Deniz suyu yalnızca yazın değil, artık satılan hazır ürünler sayesinde dört mevsim hayatımızda olan ciltten saça kadar pek çok alanda faydalandığımız ürünlerden biri halini aldı. Yalnızca insanlara huzur vermekle kalmayan deniz suyu artık hayatımızın içinde daha çok yer alıyor. Adeta bir terapi özelliği gösteren deniz suyu faydaları hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

deniz suyunun faydaları

Deniz Suyunun Psikolojik Faydaları

Başta içerdiği mineraller ve elementlerle tıpkı kan plazması gibi besleyici özellik göstermesiyle bildiğimizdeniz suyu, dolaşım sistemine dahil olduğu takdirde vücut fonksiyonlarını düzeltici etki gösteriyor. Fizyolojik etkileri gibi psikolojik faydaları da bulunan bu suyun içeriğinde bulunan lityum, brom, magnezyum gibi elementler beyindeki seratonin ve melatonin salgılanmasını tetikleyerek kişilerdeki depresyon, anksiyete gibi sorunlarla mücadele ediyor. Genel olarak serinleten ve sakinleştiren yapısı sayesinde kişinin ruh halinde genel bir iyileşme sağlıyor.

Deniz Suyunun Cilde Faydaları

Etkileri öncelikle kafa derisinde görülen deniz suyunun kepek oluşumunu engellediği bilinmektedir. Denize girip huzur bulmanın saçlara etkisi olması bir diğer avantajıdır.

Sivilceler üzerinde kurutucu ve siyah noktalar için arındırıcı etkisi olandeniz suyunun yararlarıarasında yüz cildini temizlemesi de yer alır. Derinin üst katmanlarında soyulma yarattığı için ölü hücreleri uzaklaştırır ve çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlar.

deniz suyunun faydaları

Mantar gibi patojenlerden kaynaklı sorunlarda antiseptik özellik gösteren deniz suyunun ayaklarında koku, fazla terleme ve enfeksiyon sorunu yaşayanlara da önerildiği görülmektedir.

Diş sağlığı için de faydalarını ağız çalkalama suyu olarak gördüğümüz bu suyun düzenli kullanımda ağız içi kötü kokuları engellediği, çürük ağrısını önleyici ve çürüklerden koruyucu etkileri olduğu bilinmektedir. Bu nedenledeniz suyu gargarayaparak da kullanım için uygundur.

Deniz Suyunun Sağlığı Faydaları

İnsan kanına en yakın bileşen içeriğine sahip olduğu ispatlanan deniz suyu, sülfat, karbonat, klorür, potasyum gibi bileşenleri içermesi nedeniyle deniz suyunu bir şifa kaynağı olarak görmek mümkündür.

deniz suyunun faydaları

İçeriğindeki iyot sayesinde bağışıklık sistemini desteleyen ve tiroid çalışmalarını aktive eden suya doğal antiseptik denebilir. Bu da mikropların ölmesi, bakteri ve enfeksiyona çözüm olması anlamına gelir.

Yalnızca mineral değil, vitamin içeriği de bulunan bu suyu gündelik yaşamın yanı sıra tıp sektöründe de kullanmaktayız. Enerji artırma amaçlı tavsiye edilen deniz suyunun dokuların temizlenmesi için de uzmanlarca önerildiğini görmekteyiz.

İlginizi çekebilecek diğer konu başlıkları:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim