Demirtaş’tan Öcalan’ın Tarafsızlık Çağrısına Destek: Herkesi ve Bütün Tarafları Dikkatli Davranmaya Davet Ediyorum

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın tutuklu bulunduğu İmralı cezaevinden yazdığı mektupta 23 Haziran seçimlerinde HDP’lilere tarafsızlık çağrısı yaptığı dün gündeme gelmişti. Abdullah Öcalan’ın mesajının ardından HDP bir açıklama yaparak 31 Mart seçimlerindeki duruşunu 23 Haziran’da da koruyacağını söylemişti. HDP’nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, bugün bir açıklama yaparak Öcalan’ı desteklediğini söyledi. Selahattin Demirtaş mesajında, […]

23.06.2019 - 3:43
23.06.2019 - 3:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın tutuklu bulunduğu İmralı cezaevinden yazdığı mektupta 23 Haziran seçimlerinde HDP’lilere tarafsızlık çağrısı yaptığı dün gündeme gelmişti. Abdullah Öcalan’ın mesajının ardından HDP bir açıklama yaparak 31 Mart seçimlerindeki duruşunu 23 Haziran’da da koruyacağını söylemişti. HDP’nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, bugün bir açıklama yaparak Öcalan’ı desteklediğini söyledi.

Selahattin Demirtaş mesajında, barış ve demokrasi için Öcalan’ın alacağı her türlü inisiyatifin yanında olduğunu söyledi.

İktidar Savaşı Bize Yabancı Bir Söylemdir

Kendileri için iktidar savaşı gibi şeylerin yabancı ve yadırgatıcı olduğunu söyleyen Demirtaş, bu şekilde gayri ciddi söylemlere prim verilmemesi gerektiğini dile getirdi. Böyle bir oyunun ve polemiğin tarafı olmak istemediklerini söyleyen Demirtaş, geçmiş dönemlerde de halkın önemli bir kesiminde ağırlıklı etkisini gözlemlemiş biri olduğunu dile getirdi. Öcalan’ın bu yönde bir teste tabi tutuluyor olmuş gibi bir algı yaratılmasını haksızlık ve sorumsuzluk olarak değerlendirildiğini belirten Demirtaş, büyük ve ciddi işler yapmak isteyenlerin böyle küçük ve ucuz algı operasyonlarından tenezzül etmemesi gerektiğini ifade etti. Kendileri için bu konunun son derece hassas olduğunu belirten Demirtaş, herkesi daha dikkatli davranarak psikolojik harekatın parçası olmamaya davet ettiğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim