Haber

Demirtaş ile Görüşen CHP’li Tanrıkulu: Morali İyi, Benim Portremi Yapmış Sizinle Paylaşacağım

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, cezaevinde tutuklu bulunan eski Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Selahattin Demirtaş’ın moralini iyi olduğunu belirten Tanrıkulu, bu ziyaretin kendisi içinde büyük sürpriz olduğunu ve Selahattin Demirtaş’ın kendisinin bir portresini yaptığını onu da basın mensupları ile paylaşacağını söyledi.

Karar Hızlı Onaylanmıştı

Selahattin Demirtaş ile yaptığı görüşmenin detayları hakkında da konuşan Tanrıkulu, 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde Ankara’da duruşmasının olduğunu 18 Eylül’de ise Strasburg’da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde duruşmasının olacağını bunları değerlendirdiklerini ifade etti. Selahattin Demirtaş’ın 7 Eylül 2018 tarihinde İstanbul 26’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2013 yılında Newroz nedeniyle İstanbul Kazlıçeşme’de yaptığı konuşamadan dolayı mahkum edildiğini belirten Tanrıkulu, İstinaf Mahkemesi’nin bu kararı hemen onayladığını dile getirdi.

Aynı Heyet Kaftancıoğlu’nu da Yargılıyor

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu açıklamasının devamında Selahattin Demirtaş’ı yargılayan heyetin CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da yargılandığını belirterek, o heyetin 37. Ağır Ceza Mahkemesi yapıldığını ve bu mahkemenin önemli kişilere çok ağır cezalar verdiğini söyledi. Heyeti adil yargılama yapmamakla suçlayan Tanrıkulu, Tamamen ifade özgürlüğü kapsamında olması gereken ifadeler nedeniyle 4 yıl 8 ay ceza verdiğini ve bu cezanın da kesinleştiğini dile getirdi. Heyetin bilerek 5 yıldan fazla ceza vermediğini belirten Tanrıkulu, Yargıtay’a gitmeden cezanın kesinleşmesini istedikleri için böyle bir yöntem uyguladıklarını öne sürdü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu