Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Daha zayıf görünmek için ipuçları

Giyim ve tarzınız konusunda birkaç noktaya dikkat ederek, olduğunuzdan daha zayıf görünmeniz mümkün. Özellikle kadınlar olduğundan zayıf görünmek ister. Peki, daha zayıf görünmek için neler yapılmalı? Hangi kıyafetlerle daha zayıf gösterebiliriz? İşte, olduğumuzdan daha zayıf görünmek için ipuçları…
Eklenme:
 Daha zayıf görünmek için ipuçları

Fazla kilosu olan birçok insan daha zayıf görünmenin yollarını arar ve birkaç noktaya dikkat çekerek veya dikkatleri fazlalıklardan çekerek amacına ulaşabilir. Kadınlar için ne kadar önemliyse bu durum, erkekler için de bir o kadar önemlidir. Özellikle fazla kilosu olan kadınlar daha zayıf görünmek ister. Zarif bir vücut her kadının hayali, bazen zayıf görünmek için diyet ya da spor yapmak yeterli gelmiyor. Daha zayıf görünmenin yolu doğru giyinmekten geçiyor. Vücut tipine göre giyinmek daha zayıf ve zarif görünmenin olmazsa olmazı. O halde gelin daha zayıf gösteren ipuçlarına bir göz atalım.

Zayıf görünmek için ne yapmalı?

Tek renkler her zaman olduğunuzdan zayıf gösterir. Ten rengine uygun renk kıyafetler seçerek tonları dengede tutmak işin püf noktası.

Genellikle koyu tonlar özellikle de siyah zayıf göstermektedir. Daha ince görünmek isteyenler koyu renk tonlardan vazgeçmemeli. Ayrıca kalın ve sert kumaşlı kıyafetler yerine hafif ve yumuşak kumaşlar tercih edilmelidir.

Uzun ve dökümlü bir ceketi kalça ve basenlerini örtmek için kullanabilirsiniz. İnce uzun yakalı bir modeli tercih ederek ve kollarınızı kıvırarak bileklerinizi açıkta bırakmalısınız.

Geniş omuzlu kadınlar abartılı omuz detaylarından kaçınmalıdır. Kayık yaka ve yuvarlak yaka kıyafetler tercih edilmelidir.

Geniş kenarlı şapkalardan faydalanmanın tam sırası, bu omzu daha dar göstermenin yanı sıra, belinizi de ince gösterecektir.

Üst kısmının zayıf görünmesini isteyen kadınlar v yaka kıyafetler tercih etmelidir. Büyük desenli, geometrik ve enine desenli kıyafetler yerine boyuna çizgiler giymelidir. Boyuna çizgiler her zaman boyu daha uzun göstermektedir.

Etek seçerken de uzun etekler seçmeniz boyunuzu uzun ve bedeninizi daha zayıf gösterecektir.

Aksesuar seçimi nasıl olmalı?

Geniş kadranlı erkeksi saatleri kullanırsanız bileklerinizin ne kadar ince göründüğüne şaşıracaksınız.

Düz kesim boru paça ipek pantolonlarla fazlalıkları kamufle ederken, bacak boyunuzu da daha uzun gösterir. Bilekte biten pantolon modelleri de zayıf ve uzun bir görünüm verecektir.

Topuklu ayakkabı kadınların kurtarıcısıdır. Alçak topuklar kadını kısa ve kilolu gösterirken, ince ve uzun topuklu ayakkabılar kadının siluetini daha ince ve zayıf gösterecektir.

Büyük aksesuarlar olduğundan daha zayıf görünmenizi sağlar.

Kadınlar saç modellerinde de dikkat etmeli mesela yüzünüzü daha ince göstermek için saçları atkuyruğu modeli toplamak gerekmektedir.

Canlı rengiyle tüm dikkatleri çeken sert kalıplı büyük çantaları ister elinizde taşıyın, ister çapraz takarak basenlerinizi örtün.

Minyon hatlara sahipseniz, size çok güzel bir haberimiz var; belde biten kısa ceketler yine çok moda. Bu ceketler boyunuzu daha da uzun göstererek ince durmanızı sağlayacak.

Modası hiç geçmeyen yüksek kesim pantolonlar daha ince bir gövde görüntüsü oluşturuyor ve bu bölgedeki fazlalıkları geniş paçalı kumaşının altında saklıyor. Daha ne olsun?


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Doğal saç bakım yağları ve faydaları
22 10 2020 - 13:27
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri
21 10 2020 - 16:08
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Yorum Yap