Cumhurbaşkanlığından Kudüs kararına güzel tepki

Cumhurbaşkanlığından tarihi Kudüs kararı sonrasında açıklamalar peş peşe geldi.

21.12.2017 - 21:42
21.12.2017 - 21:42
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanlığından tarihi Kudüs kararı sonrasında ilk açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, küresel anlamda adaletin bir kez daha tecelli olduğunu dile getirirken bu kararın herkese hayırlı olmasını diledi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ABD’nin tüm tehditlerine rağmen büyük bir zafer kazanıldı. Kudüs kararının geri çekilmesi sonrasında tasarısının red oyu almasından sonra açıklamalar peş peşe geldi.

Filistin Lideri Mahmut Abbas’ın basın sözcüsü ilk açıklamasında tasarının kabul görmemesini Filistin için büyük bir zafer olarak nitelendirdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamasında, “ABD Başkanı Trump’ın tüm baskılarına rağmen Kudüs oylamasından red oyu çıkması son derece sevindirdi. 9’a karşı 128 oyla kabul edilmesi tarihi bir zaferdir. Filistin davasında küresel adalet ile vicdan adına tarihi karar herkese hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Karara Türkiye’den Alkış

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise “BM Genel Kurulu’ndan çıkan bu karar tarihi bir zaferdir. Adalet duygusu yeniden tecelli etmiştir. Kudüs’ü savunmak her insanlığın ortak bir borcudur. Dünyanın tüm şartlarına ve tehditlerine boyun eğmemesi son derece önem arz ediyor.” şeklinde mesaj yayımladı.

Mahir Ünal, “Bu kararla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ”Dünya 5’ten Büyüktür” çağrısının tescili olarak ön plana çıkar. Hak ve hukuk ile birlikte tüm üyeler ile alınan bu karar dünya için umutların daha da yeşermesine neden olacaktır.” ifadelerini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim