Cumhurbaşkanlığından Kudüs kararına güzel tepki

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cumhurbaşkanlığından tarihi Kudüs kararı sonrasında ilk açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, küresel anlamda adaletin bir kez daha tecelli olduğunu dile getirirken bu kararın herkese hayırlı olmasını diledi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ABD’nin tüm tehditlerine rağmen büyük bir zafer kazanıldı. Kudüs kararının geri çekilmesi sonrasında tasarısının red oyu almasından sonra açıklamalar peş peşe geldi.

Filistin Lideri Mahmut Abbas’ın basın sözcüsü ilk açıklamasında tasarının kabul görmemesini Filistin için büyük bir zafer olarak nitelendirdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamasında, “ABD Başkanı Trump’ın tüm baskılarına rağmen Kudüs oylamasından red oyu çıkması son derece sevindirdi. 9’a karşı 128 oyla kabul edilmesi tarihi bir zaferdir. Filistin davasında küresel adalet ile vicdan adına tarihi karar herkese hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Karara Türkiye’den Alkış

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise “BM Genel Kurulu’ndan çıkan bu karar tarihi bir zaferdir. Adalet duygusu yeniden tecelli etmiştir. Kudüs’ü savunmak her insanlığın ortak bir borcudur. Dünyanın tüm şartlarına ve tehditlerine boyun eğmemesi son derece önem arz ediyor.” şeklinde mesaj yayımladı.

Mahir Ünal, “Bu kararla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ”Dünya 5’ten Büyüktür” çağrısının tescili olarak ön plana çıkar. Hak ve hukuk ile birlikte tüm üyeler ile alınan bu karar dünya için umutların daha da yeşermesine neden olacaktır.” ifadelerini dile getirdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com