Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki üstüğmene FETÖ’den gözaltı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
19 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda bir FETÖ’cü daha çıktı. Aydın’da TSK’daki kripto yapılanmasına yönelik devam eden soruşturmalar kapsamında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayında görevli bir üsteğmenin FETÖ’den gözaltına alındığı kaydedildi.

Aydın’da terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında devam eden sorgulamalarda bir FETÖ’cü üsteğmen daha polis tarafından gözaltına alındı. Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik soruşturma yönelik olarak Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayında görevli bir üsteğmen sabah saatlerinde gözaltına alınarak polis tarafından emniyete götürüldü. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’ye yönelik başlatılan TSK’daki kripto yapılanması soruşturması kapsamında gözaltına alınan zanlılardan birinin ifadesinde bu şahsın isminin verildiği belirtildi.

Aydın’da FETÖ Soruşturması

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda görevli üsteğmen M.Ç. ifade doğrultusunda polis tarafından gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan üsteğmenin Aydın’a getirildiği ve zanlının emniyetteki işlemlerinin devam etmekte olduğu ifade edildi.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince merkez 17 il genelinde 12 Aralık’ta başlatılan operasyonlar çerçevesinde aralarında albay, yarbay gibi üst rütbeliler ve mahrem imamların da bulunduğu 22 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı kaydedilmişti.

Gözaltına bulunan bir mahrem imam ve astsubayın FETÖ terör örgütü tarafından 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen askeri darbeden 3 gün önce örgütün sözde “hava kuvvetleri imamı” firari Adil Öksüz ile Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde görüştükleri iddia edilmişti. Adliyeye son olarak sevk edilen 7 zanlıdan 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer zanlılar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com