Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: Terör Saldırısının Liderine Kurban Muamelesi Yapılması Kabul Edilemez

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletleri'ne komplo kurduğu yönündeki iddiaların saçmalıktan ibaret olduğunu söyledi.

13.07.2019 - 15:10
13.07.2019 - 15:10
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı Fahrettin Altun, Associated Press haber ajansına gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Son dönemlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye aleyhine karalama kampanyası yapıldığını belirten Altun, Türkiye’nin Amerikan kanunlarını aşmak için komple kurulduğuna dair asılsız iddialar bulunduğunu ve bu çabalardan dolayı derin endişe duyduklarını belirtti.

Defalarca ortaya atıldı

Fahrettin Altun, açıklamasından söz konusu iddiaların 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan ve 251 masum insanın şehit olduğu hain darbe girişiminin lideri Fethullah Gülen ve suç ortakları tarafından ABD Başkanı Donald Trump’ın seçilmesinin ardından defalarca gündeme getirildiğini belirterek, bunun bir karalama kampanyası olduğunu ifade etti. ABD ve Türkiye’nin NATO müttefiki olduğunu hatırlatan Altun, böyle karalama kampanyaları ile Amerikan halkının yanlış yönlendirildiğini, aynı zamanda da Başkan Trump’ın geçiş ekibi ve yönetiminin üyeleri ile yasadışı bağlantıları olduğuna inandırmaya çalışıldığını belirtti. Altun açıklamasında Türkiye’nin Amerika Birleşik Devletleri’ne komplo kurduğu gibi bir düşüncenin saçmalıktan ibaret olduğunu söyledi.

Kurban muamelesi yapılması kabul edilemez

Uzun yıllardan bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin Amerikan şirketleri ile iş yaptığını ve bu meşru faaliyetleri hakkında ilgili mercilere bilgi verildiğini belirten Fahrettin Altun, Türkiye’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde herhangi bir usulsüzlük veya yasadışı faaliyette bulunduğu suçlamasını reddettiklerini söyledi. Amerika Birleşik Devletleri’nin bugüne kadar Türk yargısını etkileme çabalarına rağmen Amerikan yasal sürecine saygı duyulduğunu ve sessizliğin korunduğunu belirten Fahrettin Altun, ABD makamlarının bu dezenformasyon kampanyasının kurbanı olduğunu gördüklerini dile getirdi. 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminin 3. yıl dönümü olan Pazartesi günü görülecek olan davada görev yapan savcıların iddianamelerde Fethullah Gülen hakkında olumlu bir tablo çizmelerinin bu durumun açık bir göstergesi olduğunu belirten Altun, büyük bir terör saldırısının sorumlusuna kurban muamelesi yapılmasının Türk makamları tarafından kabul edilecek bir şey olmadığını ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim