Cumhurbaşkanı’ndan Enerji Hamleleri Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’deki açılış törenine katılanlara seslendi.

21.11.2017 - 16:40
16.06.2019 - 20:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni’nde katılımcılara seslendi. Enerji üretimleri konusunda bilgiler de veren Erdoğan, bu tür yatırımları engellemek isteyenlere en net cevabı vereceklerini belirtti.

Bilindiği üzere son dönemde yapılan yatırımlar özellikle enerji alanına yoğunlaşmış ve şehirleşen dünyada problemlerin ortadan kaldırılması amaçlanmıştı. Yıl sonuna kadar yaklaşık olarak 1191 adet enerji tesisinin tamamlanacağını belirten Erdoğan, 8222 megawatt’lık tesislerin ülkeye kazandırılacağını açıkladı

‘Boşuna Uğraşmayın’

Elektrik üretiminde kömür kullanımının yoğun bir şekilde artış gösterdiğini belirten Erdoğan, ‘Hindistan ve Çin gibi ülkeler milyonlarca nüfusuna rağmen kömüre borçlular. Aynı oranda Almanya ile İngiltere gibi ülkeler de yoğun miktarda kullanıyor. Bizler de bunların kullanımını arttıracak ve şehirlerdeki enerji problemini ortadan kaldıracağız. Enerji hamlelerimizi baltalamak için uğraşan bir kesim olsa da boşuna uğraşacaklar’ dedi.

‘Rahatsız Olsanız da Yapacağız’

Tesislerin kaliteli bir şekilde üretimlerine devam ettiğini ve ülkemize yeni tesislerin de kazandırılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ülkemizde terör örgütleri başta olmak üzere bazı kesimler enerji yatırımlarını engellemek istiyor. Ancak siz rahatsız olsanız da olmasanız da isteseniz de istemeseniz de biz bu yatırımları yapacağız. Bu sebeple yatırımlara destek vermeniz ve engel olmamanız sizin için daha hayırlıdır’ dedi.

Erdoğan ayrıca yerli kaynakların kullanılması konusundaki adımların da atıldığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim