Cumhurbaşkanı’ndan Enerji Hamleleri Açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni’nde katılımcılara seslendi. Enerji üretimleri konusunda bilgiler de veren Erdoğan, bu tür yatırımları engellemek isteyenlere en net cevabı vereceklerini belirtti.

Bilindiği üzere son dönemde yapılan yatırımlar özellikle enerji alanına yoğunlaşmış ve şehirleşen dünyada problemlerin ortadan kaldırılması amaçlanmıştı. Yıl sonuna kadar yaklaşık olarak 1191 adet enerji tesisinin tamamlanacağını belirten Erdoğan, 8222 megawatt’lık tesislerin ülkeye kazandırılacağını açıkladı

‘Boşuna Uğraşmayın’

Elektrik üretiminde kömür kullanımının yoğun bir şekilde artış gösterdiğini belirten Erdoğan, ‘Hindistan ve Çin gibi ülkeler milyonlarca nüfusuna rağmen kömüre borçlular. Aynı oranda Almanya ile İngiltere gibi ülkeler de yoğun miktarda kullanıyor. Bizler de bunların kullanımını arttıracak ve şehirlerdeki enerji problemini ortadan kaldıracağız. Enerji hamlelerimizi baltalamak için uğraşan bir kesim olsa da boşuna uğraşacaklar’ dedi.

‘Rahatsız Olsanız da Yapacağız’

Tesislerin kaliteli bir şekilde üretimlerine devam ettiğini ve ülkemize yeni tesislerin de kazandırılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ülkemizde terör örgütleri başta olmak üzere bazı kesimler enerji yatırımlarını engellemek istiyor. Ancak siz rahatsız olsanız da olmasanız da isteseniz de istemeseniz de biz bu yatırımları yapacağız. Bu sebeple yatırımlara destek vermeniz ve engel olmamanız sizin için daha hayırlıdır’ dedi.

Erdoğan ayrıca yerli kaynakların kullanılması konusundaki adımların da atıldığını sözlerine ekledi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com