Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Ankara- Sivas YHT test sürüşleri yıl sonunda başlayacak

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Sivas yüksek hızlı tren hattının bu yılsonu itibariyle test sürüşlerine başlanacağını duyurdu. Oktay açıklamasının devamında 2020 yılının sonu itibariyle bu projenin tamamlanmasının planlandığını dile getirdi. Ankara-Sivas arasının konvansiyonel tren ile 12 saat sürdüğünü belirten Oktay, hızlı trenin hizmete açılmasının ardından bu mesafenin 2 saate kadar düşeceğini söyledi.

09.08.2019 - 21:09
09.08.2019 - 21:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay Yozgat’ta gezi ve incelemeler yaptığı sırada basın mensuplarına Ankara-Sivas YHT Projesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Projede ray serim çalışmalarının devam ettiğini belirten Oktay, Sorgun istasyonundan ray eksenini dengeye getiren araçla yolculuk yaptı. Yolculuğun ardından basın mensuplarıyla sohbet eden Oktay, bayramdan önce hemşerileri ile bir arada olduklarını, onlara ve Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu söyledi.

Devam eden projeleri yerinde inceledi

Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay açıklamasının devamında Yozgat’ta süren projeleri ve yatırımları da yerinde inceleme fırsatı bulduklarını belirterek, Türkiye’de hiçbir şeyin durmadığını yatırımların bütün hızıyla devam ettiğini söyledi. Türkiye’nin belirlenen her yerinde yatırımların sürdüğünü belirten Oktay, takvime göre her şeyin yolunda ilerlediğini dile getirdi.

Yılsonunda test sürüşleri başlayacak

Ankara- Sivas arası yüksek hızlı tren hattı konusunda da konuşan Oktay, gidiş geliş 810 kilometrelik bir hat olduğunu çalışmaları yerinde tespit ettiklerini dile getirdi. Aynı zamanda yetkililerden detaylı Brifing kaldıklarını belirten Oktay, yılsonu itibariyle test sürüşlerini yavaş yavaş başlayacağını ve 2020 yılsonu itibariyle de bu hattı tamamlamayı umut ettiklerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay açıklamasının devamında Ankara Sivas arasında tren yolculuğu ile 12 saat süren yolun yüksek hızlı tren sayesinde 2 saate kadar düşeceğini ifade etti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim