1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vatandaşların Trafikte Çakar Rahatlığına Kayıtsız Kalamadı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vatandaşların Trafikte Çakar Rahatlığına Kayıtsız Kalamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vatandaşların Trafikte Çakar Rahatlığına Kayıtsız Kalamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların trafikte çakarlı araçlardan rahatsız olması nedeniyle kurmaylarına talimat vererek Çakarlı araçların kullanımına son verilmesini istedi. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel durumlar hariç yolların kesilmemesi konusunda da talimat verdiği öğrenildi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların trafikte çakarlı araç kullanımından rahatsız olmasına kayıtsız kalamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimata göre bundan sonra milletvekilleri ve belediye başkanları çakarlı araç kullanmayacak. Aynı zamanda trafiğin yoğun olduğu durumlar ve aciliyet dışında yollar da kesilmeyecek.

Kurmaylarına Talimat Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çakarlı araç kullanımı ve makam araçlarının rahat geçişi için yolların kesilmesinden vatandaşları rahatsız olmasını dikkate alarak kurmayları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Seçim çalışmaları sırasında AK Parti kurmaylarının yaptığı çalışmalarda da vatandaşların bu konuda şikayet ve tepkilerini dile getirdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktarıldı. Ayrıca hala bazı eski bakan ve milletvekillerinin de çakarlı araç kullanması yönündeki eleştiriler üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların talep ve şikayetlerini dikkate alınması gerektiğini dile getirdi. Alınan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti kurmayları ve belediye başkanları da dahil olmak üzere bundan sonra herkesin çakarlı araç kullanımına son vermesi ve bunun denetlenmesi yönünde talimat verdiği öğrenildi.

Acil Durumlar Dışında Yollar da Kesilmeyecek

Resmi araçların geçişi sırasında bundan sonrasında acil durumlar ve trafik yoğunluğu dışında yollar kesilmeyecek. Bu konuda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmaylarına talimat verdiği ve kendisinin de G20 zirvesi için Japonya'ya gittiği sırada Ankara Esenboğa yolunda trafiğin araç geçişine kapatılmadığı öğrenildi. Ayrıca daha önce bir grup toplantısı çıkışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarına havalimanına giderken çok fazla araç olduğunu söyleyerek, herkesin ayrı ayrı araçlara binmesi yerine 2 minibüste toplanması konusunda talimat verdiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.