Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kırım’daki yasa dışı ilhakı tanımadık tanımayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısında Kırım’daki yasadışı ilhak için "tanımadık tanımayacağız" ifadelerini kullandı.

07.08.2019 - 21:20
08.08.2019 - 12:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısında Türkiye’nin Kırım’ın yasadışı ilhakını tanımadığını ve bundan sonra da tanımayacağını söyledi.

Kırım soydaşlarımızın ana vatanıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısında yaptığı açıklamada soydaşların tarihi anavatanları Kırım’daki varlıklarının devamı, kimliklerinin ve kültürlerinin korunması, temel hak ve hürriyetlerin güvence altında olmasının Türkiye’nin her zaman önceliği olacağını ifade etti.

10 milyar dolar hedef belirledik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye arasında devam eden serbest ticaret müzakerelerinin artık neticelendirme zamanının geldiğini belirterek, 10 milyar dolarlık yeni bir hedef belirlendiğini söyledi. Karşılıklı olarak atılacak çok adım olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl Türkiye’ye Ukrayna’dan 1 milyon 300 bin turist geldiğini, iki ülke halk arasındaki ilişkilerin ne denli geliştiğinin buradan anlaşılabileceğini söyledi. Yapılan görüşme sırasında mevcut bazı sıkıntıların çözülmesi ve ekonomik ilişkilerin yeni seviyelere taşınması konusunda görüş birliğinde bulunduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmenin konularından birinin de FETÖ ile mücadele ve güvenlik alanında işbirliği olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının sonunda mevcut işbirliğini ilerletme konusunda mevkidaşı ile aynı fikirde olduklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim