Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Korumaları Silahlarını Teslim Etmeyince Saraybosna’da Gözaltına Alınmak İstendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraybosna'da temaslarına devam ediyor. Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında korumaları ile Saraybosna polis arasında gerginlik yaşandı.

09.07.2019 - 15:08
09.07.2019 - 16:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saraybosna ziyareti sırasında korumaları ve Saraybosna’daki sınır polisi arasında gerginlik yaşandığı öğrenildi. Sınır polisi şefi olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada korumalarının gözaltına alınmayı hak ettiklerini söyledi. Alınan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saraybosna Havalimanı’na giriş yapmasının ardından polis ve korumalar arasında önce sözlü olarak tartışma yaşandı. Daha sonra da taraflar arasında itiş kakışın çıktığı öğrenilirken, gerginlik üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarının uçağa döndüğü ve silahları ile geri geldiği, bu silahların kılıfında olduğu belirtildi. Erdoğan’ın korumaları ve Bosna polisi arasında yaşanan olaya Bosna Hersek’in üçlü başkanlık konseyi üyelerinin de tanık olduğu ifade edildi.

Silahlarını Teslim Etmeyi Kabul Etmediler

Olaya ilişkin yerel bir haber portalına açıklama yapan Saraybosna sınır polisi şefi Zoran Galic, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarının çok saldırgan olduğunu ve kendi ülkelerinde gibi davrandıklarını belirterek Saraybosna yasalarına saygı göstermediklerini ve bu nedenle de gözaltına alınmayı hak ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarının silahlarını teslim etmeyi kabul etmemesi üzerine olayların çıktığını belirten Saraybosna sınır polisi sözcüsü Yasminka Muyiç, olayların büyümeden kapatıldığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki gün boyunca Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da temaslarda bulunacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim