Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dün Ziyaret Ettiği Eski Milletvekili Dengir Mehmet Mir Fırat Hayatını Kaybetti

Eski HDP Milletvekili Dengir Mir Fırat, akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

12.07.2019 - 9:50
12.07.2019 - 11:15
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti’de ve HDP’de milletvekilliği yapan, 76 yaşındaki Dengir Mehmet Mir Fırat akciğer kanseri nedeniyle Ankara’da tedavi gördüğü hastanede gece yarısı hayatını kaybetti. Eski HDP Milletvekili Fırat’ın yaklaşık 6 haftadan bu yana Bayındır Hastanesi’nde kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. Bugün ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla Fırat’ın cenazesinin Ahmet Hamdi Akseki Camii’nden kaldırılacağı ve Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Erdoğan hastanede ziyaret etmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Partisi’nin MKYK toplantısının ardından hastaneye giderek Fırat’ı ziyaret etmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Parti sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı Profesör Dr. Fahrettin Altun da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretine eşlik etmişti.

Dengir Mir Fırat kimdir?

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 8 Ağustos 1943 tarihinde dünyaya gelen Dengir Mir Mehmet Fırat Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. AK Parti kurucular kurulu üyeleri arasında yer alıyordu. AK Parti’de uzun süre görev yapan Fırat, 2011 yılındaki seçime kadar milletvekili olarak devam etti. 28 Ağustos 2014 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen öncesinde partisinden ayrılan Fırat, 2015 genel seçimlerinde HDP’den 25. dönem Mersin milletvekili oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 21. dönemden meclis adalet ve plan ve bütçe Komisyonu üyesi olan Fırat iyi düzeyde İngilizce biliyordu. Dengir Mehmet Mir Fırat evli ve 2 çocuk babasıydı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim