Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Zayed ve Trump’a sert tepki!

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Medine müdafaası kahramanı Osmanlı paşası Fahreddin Türkkan’ı “hırsız” şeklinde nitelemesine çok sert tepki gösterdi. Ecdadımızın Medine’yi müdafaa ederken onların ecdadının nerede olduğunu soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fahreddin Paşa’nın 3 yıl süreyle orada görev yaptığını ve mukaddes emanetleri yaklaşık 2.000 askerle İstanbul’a gönderdiğini belirterek, bu saygısızlığı yapan kişinin bu emanetlerin ne olduğunu bilemeyeceğini dile getirdi.

Bugün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapılacak Kudüs oylaması öncesinde tasarı için lehte oy kullanan ülkelere yönelik maddi yardımları kesmekle tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump’a da tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasinin beşiği bir ülkenin dünyada dolarla satın alabilecek iradeler aradığını ifade etti. Türkiye’nin demokrasi iradesinin dolarla satın alınamayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyaya seslenerek iradelerini birilerine sakın satmamalarını ve o dolarların geleceğini ancak satılan iradenin geri gelemeyeceğini söyledi.

Ödüle Layık Görülenler

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ne bu yıl layık görülen Prof. Dr. İlber Ortaylı, Göksel Baktagir, Yavuz Turgul, Ali Toy, Selahattin Kara ve Nurettin Topçu’ya ödülleri törenle takdim edilecek.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com