Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a Kudüs göndermesi

Karaman'da gerçekleştirilen ilk kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs konusunda açıklamalarda bulundu.

17.12.2017 - 16:23
17.12.2017 - 16:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Karaman’da gerçekleştirilen ilk kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs konusunda sert açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Kudüs’ün başkent olduğunu ve kısa bir zaman içerisinde orada büyükelçilik açılacağını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları:

“Ben daha öncede Donald Trump ile de bir görüşme gerçekleştirmiştim. Karada ve havda her türlü destek sözü almış ve vermiştik. Ancak bir süre sonra nedense Kudüs, İsrail’in başkenti ilan ediliyor. Biz buna her zaman karşıyız. Büyükelçiliğin oraya alınması tamamen bir hata ve BM kanunlarına da aykırı. Geçtiğimiz Çarşamba gününde İstanbul’da İslam İşbirliği Teşkilatı’nı bir toplantıya çağırdık ve onlarda geldiler. Papa hazretlerini bile telefonla aradım. Onlar bile bizimle aynı düşüncedeler. Venezuela Devlet Başkanı bile toplantımıza katıldı. Arap Ligi’nin dönem başkanı Ürdün Kralı 2. Abdullah’ı da davet ettim ve O’da beni kırmadı. ve bu toplantı sonrasında dünyaya net mesajımızı verdik. Müslümanların başkenti olan Kudüs’ü siz Musevilere ya da Yahudilere bırakmayacağız. Burada Müslümanların ve Hıristiyanların ortak yerleri vardır. Bunun bedelini ağır ödeyeceklerdir.”

“Bizler böyle adımlar attığımız sürece var olacağız. Terör devletlerinin kurulmasına her zaman engel olacağız. Filistin’in başkenti artık Doğu Kudüs’tür. Biz bunu çoktan ilan ettik ve İsrail’i tanımadığımızı söyledik. İşgal altında olan topraklarda büyükelçilik açamadığımız için bunu Doğu Kudüs’te gerçekleştireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim