Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taşeron kadro açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni çıkan KHK'da yer alan taşeron işçilere yönelik kadro durumu hakkında bilgi verdi.

24.12.2017 - 13:26
24.12.2017 - 13:26
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni çıkan KHK’da yer alan taşeron işçilere yönelik kadro durumu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, “Bundan sonraki süreç içerisinde aracı kurumlar yer almayacak. Komisyon alır gibi bir taşeron grubu bulunmayacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün sabah saatlerinde Resmi Gazete tarafından yayınlanan iki yeni KHK konusunda bazı açıklamalar yaptı. Resmi Gazete tarafından yayınlanan KHK içeriğindeki taşeron işçilere yönelik düzenleme konusuna açıklık getiren Erdoğan detayları da söyledi.

Taşeron Kadro Bitiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konu ile ilgili olarak daha öncesinde Maliye Bakanlığı ile ilgili yapılan görüşmelerde bazı çalışmalarımız oldu. Biz de tüm çaba ve gayretimizi göstererek bu konunun üzerine düştük. Kamu kurumları da artık tamamen bu işin içerisinde olacak. Devlete bağlılığı bulunan bir çok taşeron ve Çaykur içerisinde bazı mevsimlik işçiler bulunuyor. Bazılarının dediklerine göre mevsimlik işçiler taşeronu karıştırıyormuş. O başka bir durum bu başka. Lütfen bunlar birbiri ile karıştırılmasın.”

“Bundan sonra taşeron da aracı kurumlar olmayacak. Komisyon alır gibi bir taşeron grubu asla ve asla olmayacak. Cumhurbaşkanlığı’nda da taşeron grubu vardı ama oda artık olmayacak. Bunların hepsi tamamen kalkıyor. Hepsi bizim kadromuza dahil edilecek. Ücret politikasını da böylece kaldırmış olacağız. 300-400 belki 500 lira arkadaşlarımız var. Taşeron falan artık kalmayacak. Temizlik işlerini diyelim ki İSTOÇ alacak ve o devam ettirmek zorunda kalacak. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde huzurlu bir döneme hep beraber girmiş olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim