Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suriyeliler Hakkında Önemli Açıklama: Kesinlikle Sınır Dışı Edilecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki akşam yapılan AK Parti MKYK toplantısında Suriyelilerle ilgili önemli açıklamalar yaptığı iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'de mülteci konumunda bulunan Suriyelilere ülkelerine dönmeleri için teşvik edileceğini ve aynı zamanda suç işleyen Suriyelilerin kesinlikle sınır dışı edileceğini dile getirdi.

13.07.2019 - 16:53
14.07.2019 - 13:02
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti MKYK toplantısında seçim sonuçları değerlendirildiği sırada bazı milletvekillerinin özellikle Suriyeliler konusunda vatandaşın şikayetini dile getirmesi üzerine, önemli açıklamalar yaptı.

Suç işleyenler sınır dışı edilecek

Milletvekillerini dinleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin Suriyelilere kapısını açmak zorunda olduğunu belirterek öyle bir durumun görmezden gelinmesine mümkün olmayacağını söylediği iddia edildi. Türkiye’nin Suriyelilere zor durumdayken sahip çıktığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeliler konusunda yeni adımlar atılacağını ifade etti. Haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriyelilerin ülkelerine geri dönmeleri için teşvik edilmeleri talimatı verdiği ve aynı zamanda suç işleyen Suriyelilerin kesinlikle sınır dışı edilmesi konusunda hassas olduğu ifade edildi. AK Parti MYK toplantısında aynı zamanda Suriyelilerin aldıkları sağlık hizmeti karşılığında bir katkı payı ödemeleri konusunda da çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim