Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öcalan’ın Mektubuna İlk Yorum: Örgüt İçerisinde Liderlik Yarışı Var

Sosyal medya ortak canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İmralı’da tutuklu bulunan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri ile ilgili mektubu soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan örgüt içerisinde ciddi anlamda bir liderlik yarışı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul seçimleri ile ilgili Selahattin Demirtaş’ın CHP adayına destek açıklamasının ardından Öcalan’ın […]

21.06.2019 - 0:41
21.06.2019 - 0:41
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sosyal medya ortak canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İmralı’da tutuklu bulunan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri ile ilgili mektubu soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan örgüt içerisinde ciddi anlamda bir liderlik yarışı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul seçimleri ile ilgili Selahattin Demirtaş’ın CHP adayına destek açıklamasının ardından Öcalan’ın yayınlanan mektubu hakkında konuştu. Sosyal medya ortak yayınında bu konuya dair açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan örgüt içerisinde ciddi bir liderlik yarışı olduğunu dile getirdi. Öcalan’ın İmralı’dan yazdığı mektubu değerlendiren Erdoğan özellikle Kandil ve Selahattin Demirtaş arasında bir çekişmenin olduğunu ifade etti.

Kandil ve Demirtaş Arasında Çekişme Var

AK Parti’nin derdinin onlardan gelecek oy olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, örgüt içerisinde ciddi anlamda bir iktidar mücadelesi olduğunu ve Öcalan – Demirtaş noktasında ciddi kaymalar olduğunu dile getirdi. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın bu süreç içerisinde kendi iktidarını kaçırmak istemediğini söyleyen Erdoğan, Selahattin Demirtaş’a hesap sormaktan başlayan bu sürecin dağ kadrosuna hesap sormaya kadar uzandığını ifade etti. Terör örgütü elebaşının hesap sorduğu kişilerin kendisine ihanet ettiğini düşündüğünü belirten Erdoğan, yazdığı mektupta da kendisini destekleyenlerin tarafsızlığını ortaya koymasına istediğini buna başka anlamlar yüklememek gerektiğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim