Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öcalan’ın Mektubuna İlk Yorum: Örgüt İçerisinde Liderlik Yarışı Var

Sosyal medya ortak canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İmralı’da tutuklu bulunan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri ile ilgili mektubu soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan örgüt içerisinde ciddi anlamda bir liderlik yarışı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul seçimleri ile ilgili Selahattin Demirtaş’ın CHP adayına destek açıklamasının ardından Öcalan’ın yayınlanan mektubu hakkında konuştu. Sosyal medya ortak yayınında bu konuya dair açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan örgüt içerisinde ciddi bir liderlik yarışı olduğunu dile getirdi. Öcalan’ın İmralı’dan yazdığı mektubu değerlendiren Erdoğan özellikle Kandil ve Selahattin Demirtaş arasında bir çekişmenin olduğunu ifade etti.

Kandil ve Demirtaş Arasında Çekişme Var

AK Parti’nin derdinin onlardan gelecek oy olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, örgüt içerisinde ciddi anlamda bir iktidar mücadelesi olduğunu ve Öcalan – Demirtaş noktasında ciddi kaymalar olduğunu dile getirdi. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın bu süreç içerisinde kendi iktidarını kaçırmak istemediğini söyleyen Erdoğan, Selahattin Demirtaş’a hesap sormaktan başlayan bu sürecin dağ kadrosuna hesap sormaya kadar uzandığını ifade etti. Terör örgütü elebaşının hesap sorduğu kişilerin kendisine ihanet ettiğini düşündüğünü belirten Erdoğan, yazdığı mektupta da kendisini destekleyenlerin tarafsızlığını ortaya koymasına istediğini buna başka anlamlar yüklememek gerektiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu