Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan internete zehir benzetmesi

TÜBİTAK Ödül Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu andaki internetin gençler için çok tehlikeli olduğunu ifade etti.

28.12.2017 - 16:11
28.12.2017 - 16:11
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan evlerimize kadar giren internet konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. TÜBİTAK Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu andaki internetin zehirli olduğunu ve eskiden internet kafelerin olduğuna değindi. Artık internetlerin eve kadar yerleştiğine dikkat çeken Erdoğan internetin zehir olduğunu ve bu konuda daha hassas davranmamız gerektiğini dile getirdi.

Beştepe Külliyesi’nde düzenlenen TÜBİTAK Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan çarpıcı açıklamalarda bulundu. İnternet gibi bir zehir karşısında daha dikkatli olmamız gerektiğinde uyarılarda bulunan Erdoğan eskilere de demeçlerinde yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eskiden internet kafeler vardı ama artık onlar yok. İnternet evlerimize kadar geldi. Ne kadar yararı olsa da bazen bir zehre bile dönüşebiliyor. Yani bu zehir evlerimize kadar girmiş durumda. Bunun karşısında bazen önlemler almak zorundayız. Anne ve babaları buradan uyarmak istiyorum. Bu tehlikeden çocuklarımızı bir an önce kurtarmak zorundayız. Bu çok ciddi bir uyuşturucudur.”

Erdoğan’dan İnternete Eleştiri

“Çiftçimizin, memurumuzun, bilim insanlarımızın, kadınımızın, erkeğimizin, başarıya odaklanması gerekiyor. Gençlerimizin bazı hedefleri var ve bu hedefler karşısında biz de onlara destek olmalıyız. Artık internet evlerimizde ama bu da bir tehlike arz ediyor. İnternet bir uyuşturucu gibidir. Bu noktada ciddi adımlarımızda olacak. 2 yaşında bir çocuğun telefonla oynadığını görmek gerçekten çok ürkütücü. Duygularımızı sadece elimizdeki telefonlara vermiş durumdayız. Buna karşı tavır almamız gerekiyor. Yeni nesiller yetiştirmek artık farz oldu.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim