Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İmamoğlu Açıklaması: Herkesi Kucaklayacağım Diyor, Valiye Hakaret Ediyor

NAVİGASYONMilletin Valisine Tahammülü YokPolise Şerefsiz DedilerYatıyor Kalkıyor Bütçe Diyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Ordu Valisi arasında yaşananlara ilişkin açıklamalar yaptı. Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu valisinden özür dilemesi gerektiğini belirten Erdoğan, özür dilemediği sürece ne İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığına ne de o makama layık olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı […]

18.06.2019 - 11:57
18.06.2019 - 12:03
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Ordu Valisi arasında yaşananlara ilişkin açıklamalar yaptı. Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu valisinden özür dilemesi gerektiğini belirten Erdoğan, özür dilemediği sürece ne İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığına ne de o makama layık olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezine yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak dört buçuk yıl görev yaptığını hatırlattı. 1994 yılında Türkiye’de belediyecilik anlayışını tamamen değiştirdiklerini söyleyen Erdoğan, ilk kez belediyelerin kapısının 24 saat açık olduğunu ifade etti.

Milletin Valisine Tahammülü Yok

Ekrem İmamoğlu’nun söylemlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesi kucaklamak için geldiğini söylediğini, ancak bu milletin valisine tahammül edemediğini dile getirdi.

Polise Şerefsiz Dediler

Ekrem İmamoğlu’nun ordu valisinden özür dilemediği sürece milletin onu hiç bir makama layık görmeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu makamda bulunanların edepli şekilde bu makama gelmesi gerektiğini ifade etti Ordu Valisinin bunu Ekrem İmamoğlu’nun yanına bırakmayacağına inandığını söyleyen Erdoğan, davasını açmak suretiyle bu süreci devam ettireceğini söyledi. Kendilerinin Belediye Başkanlığı’nı ilk aldığı dönemde İstanbul’un susuz olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok çalışarak İstanbul’a suyu getirdiklerini, Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı sırasında metrobüsü Beylikdüzü’ne kadar ulaştırdıklarını söyledi.

Yatıyor Kalkıyor Bütçe Diyor

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun sürekli bütçeden bahsettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin göreve geldiğinde İstanbul’un 2,5 milyar dolar borcu olduğunu fakat teslim ederken 1 milyar 250 milyon dolarla devrettiğini söyledi. O günden bugüne İstanbul’un büyümeye devam ettiğini ifade eden Erdoğan, Şu anda bu rakamın çok daha ileride olduğunu söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim