Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Erbil’de yaşanan saldırıya ilişkin açıklama: Menfur saldırıyı kınıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ın Erbil kentinde Türk diplomatlara yönelik gerçekleştirilen saldırı hakkında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında konsolosluk çalışanlarına yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınadığını belirtti.

17.07.2019 - 17:19
17.07.2019 - 18:17
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter hesabından Irak’ın Erbil kentinde Türk diplomatlara yönelik düzenlenen saldırıda bir diplomatın şehit edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için çalışmaların sürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konsolosluk çalışanlarına yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınadığını ve saldırıda şehit olan çalışana Allah’tan rahmet dilediğini dile getirdi.

Türk diplomatlara saldırı düzenlenmişti

Irak’ın Erbil kentinde bulunan bir restoranda Türk diplomatların da içeride bulunduğu sırada silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda Türkiye’nin Erbil başkonsolos yardımcısı şehit olmuştu. Reuters haber ajansı saldırıda en az 3 Türk diplomatın şehit olduğunu duyurdu ancak bu bilgi henüz doğrulanmadı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim