Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’nun Projeleri Hakkında Açıklama: Gerçekçi Olursa Destekleriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten Sonra kendisine Çağrı yapan Ekrem İmamoğlu'na yanıt verdi. Ekrem İmamoğlu’nun projelerine destek vereceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un menfaatine yönelik gerçekçi projelerle gelmesi halinde Ak Parti grubu olarak desteklerinin tam olacağını söyledi.

27.06.2019 - 13:51
27.06.2019 - 14:10
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G-20 zirvesi için Japonya’nın Osaka kentine gitti. Burada bir Japon gazetesine açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşme hakkında konuştu. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi yenileme seçimleri hakkında da değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun projelerine gerçekçi olması durumunda AK Parti grubu olarak destek vereceklerini dile getirdi.

Yasal Bir Süreç İçinde Seçimler Yenilendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul seçim sonuçları hakkında yaptığı değerlendirmede, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi sürecinin tamamen yasal bir süreç olduğunu dile getirdi. Bu sürecin sonucunda İstanbul’da kazanan Türk demokrasisi olduğunu belirten Erdoğan, süreç sayesinde Türk demokrasisine yönelik yapılan karalamaların da yetersiz olduğunun ortaya çıktığını ifade etti. Milletin verdiği kararın üstünde hiç kimsenin olmadığını belirten Erdoğan, Türkiye’yi bu kadar demokratik bir seviyeye getirinin ise 17 yıllık AK Parti iktidarı olduğunu ifade etti. Röportaj sırasında Türkiye’de kutuplaşmanın nasıl biteceğini sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasette kutupların her zaman olduğunu ve kutupsuz siyaset olmayacağını belirterek, bu seçimlerde AK Parti ile müttefiklerinin bir kutup oluşturduğunu karşı tarafın ise 4 Partiden oluştuğunu ve seçimlerin bu şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Projelerine Destek Vereceğiz

Gazetecilerin Partisi’nin yeni İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ile belediye meclisinde işbirliği yapıp yapmayacaklarını sorması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul menfaatine yönelik ve gerçekçi projelerle gelmesi halinde bu tarz projeleri kesinlikle destekleyeceklerini söyledi. Ancak gerçek dışı olan ve İstanbul’a zarar verecek projeler konusunda kesinlikle destek olmayacaklarını belirten Erdoğan, üstlerine düşeni yapacaklarını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim