Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ahmet Kaya Açıklaması: Ailesi İsterse Mezarını Getirmeye Hazırız

Eklenme:
 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ahmet Kaya Açıklaması: Ailesi İsterse Mezarını Getirmeye Hazırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Kaya hakkında konuştu. Erdoğan açıklamasında ailesinin istemesi durumunda Ahmet Kaya’nın Paris’te bulunan mezarının getirilmesi için gerekeni yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Ahmet Kaya ile ilgili bir imkan olması durumunda ve ailesinin de istemesi halinde Paris’te bulunan mezarının Türkiye’ye getirilmesi için hükümet olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral FM’le birlikte 15 ulusal ve 200 yerel bölgesel radyoda ortak olarak yayınlanan seçim programına katıldı. Program Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu Necip Fazıl Kısakürek’in “Canım İstanbul” şiiri ile başladı.

Ahmet Kaya Açıklaması

23 Haziran seçimleri öncesinde soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ahmet Kaya ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet Kaya’nın Şafak Türküsü şarkısını her dinlediğinde çok fazla duygulandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle annesi olduktan sonra bu şarkının kendisinde çok daha farklı duygulara neden olduğunu ifade etti.

Ahmet Kaya’nın daha önce bir otelde saldırıya uğramasını da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan o gece yapılanları hiç unutmadığını belirtti. Ahmet Kaya’nın o gece yaşadıklarından sonra gurbete gitmek zorunda kaldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, o dönem Başbakanlık yaptığını ve Ahmet Kaya’nın hayatını kaybettikten sonra Türkiye’ye geri getirilmesi için eşine haber gönderdiğini söyledi. Ahmet Kaya’nın ailesinin kabul etmesi durumunda bugün yine Paris’te bulunan mezarının Türkiye’ye getirilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, her zaman böyle bir şeye hazır olduklarını söyledi.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Askerlik yerleri sorgulama 2020! e devlet MSB celp ve sevk sorgulama ekranı
28 05 2020 - 12:21
Prof. Dr. Bektaş açıkladı: Tekrar meteor düşecek mi?
28 05 2020 - 11:57
30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı
27 05 2020 - 16:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
27 05 2020 - 14:04
Dila Koyurga kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan için ne dedi?
27 05 2020 - 10:00
Elazığ’da maskesiz dışarı çıkma yasağı getirildi
27 05 2020 - 09:48