Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ahmet Kaya Açıklaması: Ailesi İsterse Mezarını Getirmeye Hazırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Kaya hakkında konuştu. Erdoğan açıklamasında ailesinin istemesi durumunda Ahmet Kaya’nın Paris’te bulunan mezarının getirilmesi için gerekeni yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Ahmet Kaya ile ilgili bir imkan olması durumunda ve ailesinin de istemesi halinde Paris’te bulunan mezarının Türkiye’ye getirilmesi için hükümet olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral FM’le birlikte 15 ulusal ve 200 yerel bölgesel radyoda ortak olarak yayınlanan seçim programına katıldı. Program Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu Necip Fazıl Kısakürek’in “Canım İstanbul” şiiri ile başladı.

Ahmet Kaya Açıklaması

23 Haziran seçimleri öncesinde soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ahmet Kaya ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet Kaya’nın Şafak Türküsü şarkısını her dinlediğinde çok fazla duygulandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle annesi olduktan sonra bu şarkının kendisinde çok daha farklı duygulara neden olduğunu ifade etti.

Ahmet Kaya’nın daha önce bir otelde saldırıya uğramasını da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan o gece yapılanları hiç unutmadığını belirtti. Ahmet Kaya’nın o gece yaşadıklarından sonra gurbete gitmek zorunda kaldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, o dönem Başbakanlık yaptığını ve Ahmet Kaya’nın hayatını kaybettikten sonra Türkiye’ye geri getirilmesi için eşine haber gönderdiğini söyledi. Ahmet Kaya’nın ailesinin kabul etmesi durumunda bugün yine Paris’te bulunan mezarının Türkiye’ye getirilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, her zaman böyle bir şeye hazır olduklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu