Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Parti Hazırlığı Yapanlara Seslendi: Boş Çuval Gibi Devrileceksiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle 23 Haziran tarihinden sonra yeni parti iddiaları ile sık sık gündeme gelen Davutoğlu ve Babacan’a yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti’nin gölgesini kendi gölgesi sananların boş çuval gibi devrileceğini söyledi.

05.07.2019 - 9:55
05.07.2019 - 11:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ak parti milletvekilleri ile dün ak parti genel merkezinde kahvaltıda bir araya gelen cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki bütün konular hakkında görüş ve önerileri milletvekillerinden dinledi. Ayrıca bu toplantı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni parti kurma hazırlığında olan isimlere sert sözlerle yüklendiği öğrenildi.

Milletin Gönlüne Giremiyorsanız Yönetmeyin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son dönemlerde yaptığı tarafsız Cumhurbaşkanı çağrısına yanıt veren Erdoğan, eleştirilere saygısı olduğunu ancak bu sistemi milletin onayladığını belirtti. Sistemin sürekli tartışılmasının ve eski sisteme dönülmesinin gündeme gelmesinin millete hakaret olacağını belirten Erdoğan, millet iradesinin mutlak olduğunu ifade etti. Artık perde arkası yönetimler döneminin bittiğini belirten Erdoğan, CHP İl Başkanlarını valinin atadığı dönemlere dönülmeyeceğini dile getirdi.

Ak Parti İstikamet Partisidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce Ali Babacan ile yaptığı görüşmede yeni parti kurmak yerine partide kalmalarını istemişti. Yeni parti yoluna çıkan Davutoğlu ve Babacan’a bu defa sert yüklendi. Ak Parti’nin istikamet partisi olduğunu belirten Erdoğan, istikameti şaşıranlar olduğunu ifade etti. Yunus Emre dizeleri ile yeni parti kuracaklara seslenen Erdoğan, ‘illa edep illa edep’ dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim