Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin ABD’nin Skandal Kararını Görüştü.

ABD başkanı Trump'ın geçtiğimiz gün Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyoruz şeklindeki skandal açıklaması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya devlet başkanı Putin Kudüs hakkında alınan karar ile ilgili bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

07.12.2017 - 21:27
07.12.2017 - 21:27
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ABD başkanı Donald Trump tarafından geçtiğimiz gün yapılan Kudüs açıklaması İslam aleminde olduğu kadar Rusya ve Batı’dan da tepki çekiyor. Trump’ın yaptığı basın açıklamasında Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması üzerine dünyanın farklı yerlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Orta doğuyu yeni bir çıkmaza sokmayı amaçlayan açıklamanın ardından tepkiler sürerken, Kudüs için ilk tepki veren ülkede Türkiye oldu. Kudüs için siyasi temaslarını devam ettiren Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kapsamda görüşmeler yapmaya da devam ediyor. Son olarak Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Erdoğan, son yaşanan gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İsrail’in 1980 yılında aldığı Kudüsü egemenliği altına aldığını açıkladığı kararın uluslararası toplum ve BM tarafından reddedilmiş olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD yönetiminin özellikle de Başkan Donald Trump’ın attığı son adımın bölgedeki barış ve istikrarı olumsuz etkileyeceğini vurguladı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim