Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiye Hakaret Tartışması Hakkında İlk Kez Konuştu

Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın birlikte katılacağı canlı yayın soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar akşamı yapılacak olan yayın sonrasında vatandaşların İstanbul gibi dünyanın örnek bir şehrini yönetecek olan ideal yöneticiyi net olarak göreceklerini söyledi. Bu canlı yayının kırılma noktasına olduğuna inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerden önce […]

14.06.2019 - 18:22
14.06.2019 - 18:22
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın birlikte katılacağı canlı yayın soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar akşamı yapılacak olan yayın sonrasında vatandaşların İstanbul gibi dünyanın örnek bir şehrini yönetecek olan ideal yöneticiyi net olarak göreceklerini söyledi. Bu canlı yayının kırılma noktasına olduğuna inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerden önce ki son haftaya bu canlı yayının önemli anlamda ışık vereceğini ifade etti.

“Kabul Edilir Bir Şey Değil”

Ordu Valisi ve CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu arasında yaşanan tartışma da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu. Ordu’da VIP salonunda yaşananlara ilişkin görüntüleri izlediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valilerin bulundukları şehirde devletin temsilcisi olduğunu belirterek, devletin valisine bu şekilde küfürlerin kabul edilebilir bir şey olmadığını dile getirdi. Şu anda Ordu Valisi’nin büyük bir olgunlukla süreci yürüttüğünü belirten Erdoğan, kendisine gelen bilgilere göre valinin suç duyurusunda bulunduğunu ancak seçim öncesinde bu süreci hızlandırmayı doğru bulmadığını söylediğini ifade etti.

Ordu valisinin seçimden sonra bu sürecin takipçisi olacağına inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimsenin devletin valisine böyle bir ifade kullanma hakkı olmadığını dile getirdi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim