Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi bu müptezellerin ele geçirmesine izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan kanlı darbe girişiminin 3. yıl dönümünde Ankara İl Emniyet Müdürlüğü binasının açılışını yaptı. Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadele için 15 Temmuz darbe girişiminden önce emniyet ve yargı teşkilatı içinde gereken adımların atıldığını belirterek, aslında kurumları uygun şekilde yeniden yapılandırdıklarını, 30 bin 714 FETÖ’cü teşkilattan ihraç ettiklerini 1801 kişinin ise görevden uzaklaştırıldığını belirterek bu sayede 15 Temmuz öncesinde eski adı daha güçlü konuma geldiğini dile getirdi. Müslümanın bir kere ısırıldığı yerden bir daha ısırılmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütüne karşı eksiklerinin olmuş olabileceğini belirterek bunu birilerinin edebileceğini, ama 2010 itibariyle o delikten bir kez daha ısırılmamayı ortaya koyduklarını ve gereğini yaptıklarını yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

İhanet çetesi ile mücadele için gereken adımlar atılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün1970’lerde devlet ve millet arasında oluşan fay hattını kullanarak terör örgütünün buradan sızdığını ve topluma sirayet ettiğini belirterek, ihanet çetesi ile mücadele sırasında onu besleyip büyüten hataların tamamen ortadan kaldırılmasının şart olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında, bugün atılan adımların kalıcılığının bu alanlarda elde edilecek başarıya bağlı olduğunu belirterek, adalet, liyakat, hukuk ve demokrasi sütunları üzerinde yükselen yapıyı eritebilecek hiçbir sinsi gücün olmadığını ifade etti.

Ankara’da il emniyet müdürlüğü binası açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşmanın ardından 15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan ve daha sonra yeniden inşa edilen Ankara İl Emniyet Müdürlüğü binası törenle hizmete açıldı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Bosna Hersek Altar Meclisi Başkanı bakir Izzetbegoviç, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Devlet bakanları, yüksek yargı organlarının başkanları, 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve Gaziler katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu