Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal Medya Canlı Yayınında Konuştu: CHP Adayı Yalan Söylüyor

NAVİGASYONCiddi Bir Suiistimal VarOrdu’da Vali ve İmamoğlu Arasında YaşananlarCHP Adayı Yalan Söylüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan birçok televizyon kanalı tarafından da canlı yayınlanan sosyal medya canlı yayını ile gündeme dair soruları yanıtladı. Erdoğan katıldığı sosyal medya canlı yayınında CHP adayının Sayıştay raporları konusunda yalan söylediğini iddia etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı sosyal medya canlı yayında İstanbul […]

21.06.2019 - 0:03
21.06.2019 - 0:03
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan birçok televizyon kanalı tarafından da canlı yayınlanan sosyal medya canlı yayını ile gündeme dair soruları yanıtladı. Erdoğan katıldığı sosyal medya canlı yayınında CHP adayının Sayıştay raporları konusunda yalan söylediğini iddia etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı sosyal medya canlı yayında İstanbul seçimlerinde AK Parti’nin oylarının tamamının sayılması yönündeki talebinin reddedildiğini dile getirdi. Erdoğan geçersiz oyların sayımı sırasında Binali Yıldırım lehine kaydedilen oyların daha çok olduğuna dikkat çekerek, seçimlerdeki suiistimalin bu rakamlar sayesinde kanıtlandığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya ortak yayınında Işıl Açıkkar, Ahmet Hakan ve Salih Nayman’ın sorularına yanıt verdi. Erdoğan 31 Mart’ta yapılan seçimler sırasında İstanbul’da Oyların tamamını sayılması yönündeki taleplerinin YSK tarafından reddedildiğini hatırlatarak, CHP’nin başvuruya olan itirazını dile getirdi.

Ciddi Bir Suiistimal Var

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçimlerin yenilenmesi kararı aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti tarafından yapılan bütün oyların yeniden sayılması talebinin kabul edilmiş olması durumunda bugün seçim yapılmasına gerek kalmayacağını dile getirdi. Oyların sadece yüzde onunun sayılması halinde bile farkın 29 binden 13 bine düştüğünü ve Binali Yıldırım lehine 16 bin oy çıktığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimde ciddi bir suiistimal olduğunun buradan anlaşıldığını dile getirdi.

Ordu’da Vali ve İmamoğlu Arasında Yaşananlar

Ordu Valisi ve İmamoğlu arasında yaşanan kriz hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada kararı verecek olanın yargı olduğunu söyledi. Ortada bir küfür ve hakaret olduğunu dile getiren Erdoğan, bunun karşılığının belli olduğunu söyleyerek, kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde okuduğu bir şiir nedeniyle mahkum edildiğini hatırlattı. Bu mahkumiyet nedeniyle kendi elinden Belediye Başkanlığı’nın alındığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valinin cumhurbaşkanının o ildeki vekili olduğunu hatırlatarak, valiye sahip çıkmak durumunda olduğunu ifade etti.

CHP Adayı Yalan Söylüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun Sayıştay raporu hakkında söyledikleri ile ilgili de konuştu. Sayıştay’ın Beylikdüzü Belediyesi’nde böyle bir tespit yaptığını açıkladığını belirten Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun yalan söyleyerek kendini savunmaya çalıştığını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim