Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün parti genel merkezinde Mehmet Şimşek ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle 23 Haziran seçimlerinin ardından bir süredir partiden uzak olan isimlerle bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mehmet Şimşek ile bir görüşme yaptığı öğrenildi.

14.07.2019 - 10:24
14.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün siyaseti bıraktıktan sonra İngiltere’de danışmanlık yapmaya başlayan eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le buluştuğu öğrenildi. Mehmet Şimşek hakkında son dönemlerde Ali Babacan’ın başkanlığını yaptığı yeni parti oluşumuna katılacağı iddiaları gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eski Maliye Bakanı arasındaki görüşmenin 2 saat kadar sürdüğü iddia ediliyor.

Görev kabul etmiyor

Siyaseti bıraktıktan sonra İngiltere’de danışmanlık görevi üstlenen ve genel olarak Londra’da bulunan eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşme konusunda önce temas sağlandığı öğrenildi. Mehmet Şimşek’in yaptığı sözleşme gereği bir yıl boyunca danışmanlık görevi dışında hiçbir görevi kabul etmediği belirtilirken, aracıların talebi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştuğu ifade edildi. AK Parti Genel merkezinde önceki gün gerçekleşen görüşmenin 2 saat sürdüğü belirtildi. İddiaya göre toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiye ilişkin çalışmalarını parti içinde sürdürmesi ve gerekirse danışman olarak kendisinden yararlanılabileceğini dile getirdiği iddia edildi. Mehmet Şimşek’in ise görüşme sırasında ekonomiye ilişkin görüşlerini dile getirdiği fakat şu anda siyasi bir görev üstlenmekten yana olmadığını ifade ettiği öğrenildi.

Ailesi Ankara’da yaşıyor

İngiltere’de görev yapan Mehmet Şimşek’in ailesinin Ankara’da olması nedeniyle sık sık Lodra – Ankara arasında seyahat halinde olduğu biliniyor. Mehmet Şimşek yaşanan bu süreç içerisinde Ali Babacan ve ekibi ile birkaç defa bir araya gelmişti. Geçmişte yakın çalışan Ali Babacan ve Mehmet Şimşek arasında farklı bir bağ olduğu konuşulurken, Babacan’ın Şimşek’i yeni harekete davet ettiği, ancak aynı şekilde üstlendiği görev nedeniyle gelecek 1 yıl boyunca hiç bir siyasi görev üstlenemeyeceğini söylediği öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim