Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Revizyonu Tartışmalarına Son Noktayı Koydu: Siparişle Bu İşler Olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin ardından gündeme gelen kabine değişikliği iddiaları hakkında konuştu. Böyle bir şeyin yapılması gerektiği halde kendilerinin yapacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bu işlerin siparişle olmayacağını söyledi.

25.06.2019 - 14:39
25.06.2019 - 14:41
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti’nin kaybettiği 23 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti’de büyük değişimlerin yaşanacağı ve başta İstanbul il ve ilçe örgütleri olmak üzere kabinede değişikliğe gidileceği öne sürülüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin ardından radikal değişiklikler yapacağı ve kabine revizyonuna gideceği iddiaları da gündemdeydi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularına da cevap veren Erdoğan, kabine iddialarına son noktayı koydu.

Siparişle Olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Meclis çıkışında bekleyen gazeteciler “kabine değişikliği olacak mı” sorusunu yöneltti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu soruya, böyle bir şey yapılması gerekiyorsa kendilerinin yapacağını ve sipariş ve bu işlerin olmayacağı yanıtını verdi. Bu vatanı seven insanlar olarak böyle bir konuyu sürekli olarak gündemde tutmam şık olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıdan dayatma ile kabine değişikliği olmayacağını dile getirdi.

Bahçeli ile Telefon Görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında MHP lideri Devlet Bahçeli ile telefonda bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek G20 zirvesinin ardından yüz yüze de görüşebileceklerini ifade etti. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonunda yeni yönetim sisteminin 1 yıllık sonuçlarının değerlendirilmesi ve geliştirilmesi gereken yönleri ile ilgili bir çalışma programı başlattıklarını belirten Erdoğan, bütün kesimlerin katılımı ile bu konuda çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim