Cumhurbaşkanı Erdoğan: Japonya’da 80 Kadın Üniversitesi Var, Bu Konu Bizim İçin de Önemli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da 8.Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet töreninde önemli açıklamalar yaptı. Hükümet olarak sadece adaletin peşinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı, bütün terör örgütlerinin aynı bataklıktan beslenen parazitler olduğunu söyledi.

03.07.2019 - 20:03
04.07.2019 - 11:10
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 8. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet töreninde önemli açıklamalar yaptı. Türk milletinin tarih boyunca yaşadığı zulüm ve ihanete rağmen ötekileştirme ve ayrımcılık gibi bir yanlışa düşmediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin sadece adalet peşinde olduğunu dile getirdi. Eli kanlı terör örgütlerinin hepsinin aynı bataklıktan beslenen parazitler olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu tuzağa asla düşmeyeceğini ifade etti.

Yaklaşık 150 Bin Öğrenci Mezun Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’de bugüne kadar burslar sayesinde eğitim-öğretim gören ve mezun olan öğrenci sayısının 150 bine ulaştığını belirterek, çeyrek asır önce uluslararası öğrenci projesinin temellerini atan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a teşekkür etti. Şu anda Türkiye bursları programına başvuru yapan 147 bin öğrenci olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın asıl amacına yavaş yavaş ulaşmaya başladığını söyledi.

2023 Yılında 200 Bine Çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında şu anda Türkiye’nin 182 ülkeden 150 bin öğrenciye ev sahipliği yaptığını belirterek, 2023 yılında bu sayıyı 200 bine çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi. G-20 zirvesi için gittiği Japonya’da 80 tane kadın Üniversitesi olduğunu öğrendiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı’na bu konunun Türkiye içinde önem arz ettiğini hatırlatmak istediğini ifade etti. Kendi lise yıllarında Türkiye’de de kız liseleri ve erkek liseleri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonrasında bunların karıştırıldığını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim